Gebelik

Lazerle Kızlık Zarı Dikimi 

Tıpta hymen rekonstruksiyonu olarak bilinen işlem kızlık zarının yeniden oluşturulmasıdır. Lokal anestezi altında yapılan 15 veya 20 dakikalık bir işlemdir, ağrı vermez.

Kadınların kızlık zarı konusunda kendilerini kötü hissetmeleri toplumumuzda sıkça yaşanan bir konudur. Tıbbın bu soruna getirdiği çare ise kızlık zarı denilen küçük dokunun dikilerek yeniden oluşturulması olmuştur. İşlemde lazer kullanımı ise son yıllarda tercih edilen yöntemdir. Lazerin tıbbın hizmetinde olmasının ve medikal tıbbın yarattığı estetik desteklerin bir örneğidir.

Bu işlemde geçici veya kalıcı olarak iki ayrı yöntem uygulanır:

  • Geçici kızlık zarı dikimi – Eğer evlenmeye karar verdiyseniz ve kızlık zarının dikimi gerekiyorsa bu işlemi düğünden ya da cinsel birlikteliğinizden en fazla on gün önce yaptırabilirsiniz. Böylece geçici kızlık zarı dikimi gerçekleşmiş olur. Cinsel birleşme sırasında kanama mutlaka olacak, böylece sorun çözümlenecektir. Günümüzde bu küçük operasyon yüzde yüzlük bir başarı oranıyla uygulanmaktadır.
  • Kalıcı kızlık zarı dikimi – Bu çeşit bir uygulamada ise zaman sınırlaması yoktur. Cinsel eylem sizin tercihinize bağlı olarak istediğiniz zaman yaşanabilir. Ayrıca doğal zarın yırtılmasıyla da bir süre bağlantısı yoktur, yıllar sonra bile uygulanabilir. Tıbbi açıdan dört kat flep tekniği adı verilen bir yöntem kullanılır.

Kızlık Zarı Dikimi Tamamen Kişisel Bir Tercihtir

Konu ile ilgili olarak belirtilmesi gereken ana unsurlardan biri kızlık zarı dikiminin, her ne çeşitle yapılıyor olursa olsun, tamamen kişisel bir tercih meselesi olduğudur. Çiftlerin özel hayatı kapsamındadır. Geçici dikim denilen operasyon sonrası doktorunuz sizi kontrole çağırmadıysa yeniden gitmeniz bile gerekmez. Kalıcı kızlık zarı dikimi sonrasındaysa doktor kontrolü önemlidir, ihmal edilmemelidir. Örneğin düğün tarihi belli olmuşsa on gün önceden kalıcı operasyonun kontrolü çok iyi olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu