Güzellik

Erken Gelen Kırışıklıklardan Kurtulmanın Yolları

Yetişkin kadınların en çok şikâyet ettikleri sorunlardan biri olan kırışıklık sorunun nedenini Amerika araştırarak tüm dünyaya açıklamıştır. Amerika’da yapılan araştırmalara göre kadınların çoğunda kırışıklıklar yüz üstü uyuma şekli yüzünden meydana geliyor. Yüz üstü uyuyan bayanların normal uyuyan bayanlara göre yüz çizgilerinin daha belirgin olduğu saptanmıştır. Kadınların bu konuda dikkat etmeli ve kırışıklıkları meydana gelmeye başladığı ilk zamanlarda sırt üstü yatmaya özen göstermelidirler.

Erken Gelen Kırışıklıklardan Kurtulmanın Yolları
Erken Gelen Kırışıklıklardan Kurtulmanın Yolları

Faydası sayılmakla bitmeyen balık ve ton balığı kırışıklıklara da iyi gelen besinler arasında yer alır. Protein açısından oldukça zengin olan bu besinler cildi hem canlandırır hem de düzgünleştirir. Bunun yanı sıra balığın içinde bulunan yağ asitleri de kırışlıklara karşı direnç göstererek cildin gerginliğini de korumasına yardımcı olur.

Erken Gelen Kırışıklıklardan Kurtulmanın Yolları
Erken Gelen Kırışıklıklardan Kurtulmanın Yolları

Kırışıklıklara n Okuyan Meyve Asitleri!Meyda

Lens ve gözlüklerini düzenli olarak kullanmayan kişilerde daha yaygın olarak karşılaşılan kırışıklıklar, kişilerin okuyamadığı veya göremediği durumlarda gözlerini kısmasından kaynaklanır. Bu hareketin alışkanlık haline gelmesi ile kısa süre de göz çevresinde kırışıklıların daha fazla artması söz konusudur. Güneş ışınları yüzünden de kısılan gözlerde aynı etki ortaya çıkar bu durumlar yüzünden kırışıklıklara maruz kalmamak için düzenli olarak lens ve gözlüklerinizi kullanmaya dikkat edin ve güneşten de korunmak için güneş gözlüğü kullanın. Kırışıklıklardan korunmanın bir diğer yolu da piyasa da satılan pek çok bakım kreminden daha fazla işe yarayan doğal meyve asitleridir. Doğal meyve asitleri sayesine cildinizin daha sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 28 yaşındayım şimdiden kırışıklıklarım var . Çok mimik kullanıyorum mimik kırışıklıklarım yüzünden cildim sarktı resmen daha bu yaşta . Kremler tonikler kullanmak istemiyorum . Kimyasal madde var sonuçta doğal yöntemlerden halletmek gerekiyor bence de . Ton balığının iyi geldiğini hiç duymamıştım umarım işe yarar teşekkür ederim 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu