Yaşam

Bilinçaltı Hakkında Ne Biliyoruz

Gündelik hayatımızın içerisinde karşımıza çıkan bazı durumlar, aslında bizlere daha önceden yaşanmış hissini veren durumlardır. Bu tür olayları o an yaşayınca fark etmeyiz, hadise sona erdikten sonra yaşadıklarımız bizlere yabancı gelmez, o an anlarız bu durumun neye işaret ettiğini. Genel itibari ile rüyalarda görülen olaylar, hayatın belli aşamalarında kayda girer. Tekrar yaşar ve o anları hatırlarız. Buna toplum nezdinde ve tıp dilinde bilinçaltı adı verilir.

Bilinçaltı Hakkında Ne Biliyoruz
Bilinçaltı Hakkında Ne Biliyoruz

Bilinçaltı Zihin Yapısından Daha Değerlidir.

Her insanın kendi zihninde oluşturmuş olduğu ayrı bir dünyası vardır. Bu dünya içerisinde yaşanılan olaylar, zamanla yer eder ve sabit bir duruş ile orada kalır. Ta ki aynı olayı tekrar yaşayana kadar, ya da etkisi ile içinize işlemiş olaylar zamanla sizlerde kalır ve olayın benzeri durumunda, hemen ortaya çıkar. Bu tür durumlarda bilinçaltının etkileri görülür.

Bu kavram, tıp dilinde de kabul edilmiş bir durumdur. Bu durum hakkında bilinmeyen, gizli kalmış bazı gerçeklerde mevcuttur. Bu gerçekleri bilerek bilinçaltına doğru yolculuk yapmak sizlere artı değerler katacaktır. İnsanın zihin yapısında daha güçlü bir konuma sahip olduğu belirlenen bilinçaltı, insan zihninin en değerli durumudur.

Bilinçaltı
Bilinçaltı

Olaylara ve durumlara karşı daha net bir duruşa sahip olması, onun varlığının ne kadar değerli olduğunu bizlere ifade eder. Bu noktadan hareketler, bilinçaltının her insanda azımsanmayacak bir nitelikte olduğunu, değerli bir konuma sahip olduğunu söyleyebiliriz.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu