Güzellik

Cildi Pürüzlendiren 4 Şey!

Yediklerimiz ve içtiklerimiz bizlerin cildini olumsuz etkileyebilir. Cildi pürüzlendiren 4 önemli yiyecek ve içecek özellikle uzak durduğunuz zaman cildiniz rahatlayacaktır. Cildin pürüzlü bir görünüme sahip olması yediğimiz ve içtiğimiz besinlerle alakalıdır. Cilt özellikle yiyeceklerden aldığı olumsuz etkileri cilde yansıtır.

Kaçınılması Gereken ve Cildi Pürüzlendiren 4 Şey!

Cildi Pürüzlendiren 4 Şey!
Cildi Pürüzlendiren 4 Şey!

Cildin nefes aldığını unutmayalım. Cilt ne kadar iyi beslenirse sizlere o kadar güzel bir şekilde karşılık verir. Cildi pürüzlendiren 4 önemli yiyecek ve içecek sizlerin kaçınması gerekli besinler grubunda yer alır. Cildinizi nemsiz bırakan bu yiyecekler erken yaşlanmanıza neden olur. Cilt tabakası nemsiz kalacağı için pul pul dökülür. Zarar veren bu tarz yiyecekleri hayatınızdan çıkardığınız zaman kısa sürede cildinizin yenilendiğini göreceksiniz. Cilt her zaman iyi beslendiği zaman ışıltılı bir görünüme kavuşur.

Tuzlu Yiyecekler: Tuz cilt için sakıncalı bir gıdadır. Sodyum fazlası olan tuzlu yemişler cildin nemini emer. Yediğiniz cipsler ve tüm tuzlu kraker tarzı ve fıstıklar cildinizi olumsuz etkiler. Göz kapaklarınız şişer ve gözaltı torbalarınız oluşur.

Cildi Pürüzlendiren 4 Şey!
Cildi Pürüzlendiren 4 Şey!

Alkol: Alkol da aynı şekilde cildi nemsiz bırakır. Kan damarlarını genişlettiği için cildin pullanmasına neden olur.

Kızarmış Yiyecekler: Kızarmış tüm yiyecekler cildin nem dengesini olumsuz etkiler. Deri hücrelerinin erken ölümüne neden olur. Kuru bir cilt ölü deridir.

Rafine Karbonhidratlar: Kola, şeker ve işlenmiş tüm gıdalar yağ dengesini bozar. Nemsiz kalan bir cilt ise her zaman erken yaşlanmaya müsaittir.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bu sayfanın verdiği teknikleri ve yöntemi çok iyi en azından uygulanabilir ve insan da bilgi sahibi olma yolunu açıyor. 🙂

  2. Cildimize iyi bakmak istiyorsak hanımlar bu 4 maddeyi gerçekten uygulamamız lazım ^^

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu