Moda

Geniş Kalçalar Nasıl Gizlenir?

Eğer, kalça bölgeniz genişse, kıyafet seçerken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Peki, geniş kalçalar nasıl gizlenir? İşte işinize yarayacak püf noktalar:

Vücudunuzun üst kısmını öne çıkartın

Kum saati oranında görünmeniz için yapmanız gereken tek şey, gövde ve omu bölgenizi vurgulayacak olan kıyafetler arasından seçim yapmak. Omuzlarınız genişse, dekolte bölgesine odaklı olan kıyafetlerden seçebilirsiniz. Eğer, omzunuz darsa, kıyafetlerinize ayriyeten vatka ve omuz pedleri ekleyebilirsiniz.

Kıyafetlerinizde koyu renklere ağırlık verin

Geniş kalçalarınızı gizlemek istiyorsanız mutlaka dolabınızda siyah renkli kıyafetlere ağırlık verin. Sadece siyah değil, aynı zamanda gri, koyu lacivert ve köstebek tonları arasından da seçim yapabilirsiniz.

Hangi kumaşları seçmelisiniz?

Kumaş seçimi son derece önemli bir noktadır. Alt kıyafetleriniz için hafif yünlü ya da yumuşak kumaşlardan seçim yapmalısınız. Ancak kalça bölgesini olduğundan daha geniş gösteren yatay çizgili kumaşlardan uzak durmalısınız. İkili üst kıyafetler giyerek kalçalarınızı gizleyebilirsiniz.

Ceket seçimi önemli

Mümkün olduğu kadar bol kesimli kıyafetlerden kaçının. Üzerine oturan kıyafetler her zaman sizleri daha zayıf gösterecektir. Aşağıya doğru alçalan ceket modelleri arasından tercih yapabilirsiniz. Bu ceket türlerinin boyu kalçanızı örten uzunlukta olabilir.

Yüksel belli etekler

Dikkati kalçalarınızdan uzaklaştırmak istiyorsanız, mutlaka düşük belli pantolonlardan olabildiğinde uzak durmalısınız. Bunun yerine sizler için her zaman yüksek belli etekler ideal bir seçim olacaktır. Yüksek belli etekler beli her zaman ince gösterir ve aynı zamanda kalçaların genişliğini gizler.

Aynı zamanda tunikleri de kullanabilirsiniz. Tunikler her zaman pantolon üstüne giyildiğinde fazlalıkları kapatır.

Çorap seçimi

Çorap seçimi de kalça gizleme konusunda oldukça önemlidir. Eğer, uzun çorap giyiyorsanız, vücudunuzu biraz sıkacaktır. Bu da sizler için son derece iyi sonuç verecektir. Kaliteli uzun çoraplar basenleri toparlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu