Yaşam

Yolculuğunuzda Size Eşlik Edecek Kitaplar

Öyle kitaplar var ki, uzun yolculuklarınızda sizlere arkadaş hatta sırdaş olurlar. Kendine has kokusu ve kelimeleriyle size eşlik edebilecek kitapları sizler için araştırdık. İşte yolculukta okunacak kitaplar hakkındaki sıralamamız:

-Ye, Dua Et, Sev: Bir gece içerisinde boşanma kararı alan Elizabeth, hayatının anlamını artık yollarda arayacaktır. Başkahramanın çıktığı bu yolculuk sizlere yolunuzun nasıl bittiğini fark ettirmeyecek.

Yolda: Bu kitabın nasıl yazıldığı eminiz ki sizi çok etkileyecek! Yazar bu kitabı yola çıktığı bir zamanda yazmış. Yolculuk esnasında yazdığı için, kelimelerini 36 metre uzunluğundaki bir ruloya aktarmış. Sıcacık bir anlatım tarzı olan bu kitaba bayılacaksınız!

Yabana Doğru: Sinemada da gösterilen bu kitap tam bir seyahat kitabı! John Krakauer bu kitabı, Christopher McCandless’in günlüğünden esinlenerek yazmış. Yabana Doğru, yolculuğunuzda sizlere eşlik edecek!

Güneş de Doğar: Yazarın ilk kitabı olan Güneş de Doğar, keşfetme duygusuna sahip olan güçlü bir kahramanı ele alıyor.

Simyacı: Uzun yolculuklarda kişisel gelişim kitabı okumaktan hoşlanıyorsanız, bu kitap tam da size göre! Rüyasında görmüş olduğu bir hazinenin peşinden giden bir kahramanın hikâyesini anlatan ve aynı zamanda kişisel gelişim kitabı olan Simyacı’ya hayran kalacaksınız!

Kinyas ve Kayra: Hakan Günday’ın ilk kitabı olan Kinyas ve Kayra, birbirine adeta kardeş kadar yakın olan iki arkadaşın hayatı bakışını, yolculuklarını ve maceralarını anlatıyor. İki kişilik bu yolculuklarında kendinizi Kinyas ve Kayra’nın yanında 3. bir kişi gibi hissedeceksiniz.

Pedalımda Beş Ülke: Bisikletle yapılan bir uzun yolculuğu anlatan bu kitap, inancın ve her ülkenin dokusunu anlatan bir gezi romanıdır. Pedallar sırayla Batı Akdeniz, Karadeniz, İran, Pakistan, Hindistan, Almanya, Hollanda, Belçika ve Fransa’ya doğru çevriliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu