Moda

Erkek Gömlek Satın Alırken Bunları Unutmayın!

Erkek Gömlek Satın Alırken Bunları Unutmayın! Erkek gömlek seçimi büyük bir titizlik gerektirir. Doğru gömleği bulmak için zaman ve çaba harcamalısınız.

Erkek Gömlek Satın Alırken Bunları Unutmayın! Beğeninize hitap eden bir gömlek modeli aynı zamanda modaya, mekâna ve hava şartlarına da uygun olmalıdır. Peki, erkek gömleği alırken nelere dikkat etmeniz lazım?

Kaliteye Bakın

Kaliteli bir gömleğe sahip olmak her erkeğin gereksinim duyduğu bir şeydir. Uzun süreli kullanabileceğiniz bir giysi olduğu için kaliteli bir ürüne yatırım yapmak önem arz eder. Bu sayede sürekli olarak gömlek satın alma derdinden de kurtulmuş olursunuz. Kaliteli gömlekler uzun süreli kullanımda dahi kolay kolay yıpranmayacaktır.

Gömleğin Boyun Kısmı

Erkek gömlek seçiminde ürünün boyun tasarımı oldukça önemlidir. Bu parça, gömleğin iyi bir duruş sergilemesi açısından mühimdir. Çok büyük veya çok küçük olan ve doğru tasarlanmayan bir boyun bölümü, gömleğin iyi durmasını önleyecektir. Bu nedenle gömlek alırken ilk önce dikkat etmeniz gereken detaylardan biri de boyun bölümü olmalıdır.

Gömleğin Kol Kısmı

Gömleğin kollarınıza nasıl oturduğu da önemli bir detaydır. Kumaşın kollarınıza yapışıp yapışmamasına da odaklanmalısınız. Kolunuzu bükerseniz veya gömleğin manşeti bileğinizde çok yüksek ya da çok düşükse, farklı bir bedene ihtiyacınız olabilir. Manşetler bileğinizin etrafına oturmalı ve ceketiniz üzerinizdeyse ceketten yaklaşık 1.5 cm dışarı çıkmalıdır. Eğer bu şekilde bir görüntü elde edemiyorsanız, gömlek bedeni size uygun değildir.

Gömleğin Düğmeleri

Erkek gömlek seçiminde bir diğer önemli koşul da düğmelerin görünümü olmaktadır. Gömleği giydiğinizde düğme bölümlerinde bir gerginlik oluşuyorsa, bu gömlek sizin için dardır. Dar bir gömlek tercih ederseniz düğmelerin gerilme ve kopma ihtimali oluşabilmektedir.

Gömlek Kesimi

Erkek gömlek konusunda iki temel kesim türü bulunmaktadır. Bunlar dar ve klasik. Dar kesimler vücuda yapışma eğilimindedir. Zayıfsanız veya çok fazla egzersiz yapıyorsanız dar kesimli gömlekleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Görüntünüze modern bir dokunuş katmak istiyorsanız da dar kesimli gömlekler harika bir seçim olacaktır. Bunlar dışında günlük kullanım için klasik gömlekleri tercih edebilirsiniz. Klasik kalıptaki gömlekleri işe giderken de rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu