Güzellik

Vücut ve Yüz İçin Tuzlu Peeling Tarifleri

Cilde nüfuz eden ölü hücrelerin ciltten arındırılıp cilde tazelik sağlayan vücut ve yüz için tuzlu peeling tarifleri ile daha sağlıklı ve canlı görünen bir cilt dokusu elde edilebilir. Cildin ölü derilerinden arındırılması cildin daha rahat nefes almasını sağlamakta ve cilt yorgunluğunun yerini tazelik ve canlılık kazanan yeni bir cilt dokusu almaktadır. Tuz peelingi cilde ipeksi bir yumuşaklık kazandırır. Aynı zamanda hücreler aktif olarak da çalışmaya başlar. Canlı, bebeksi ve duru bir cilt için evde uygulana peeling yöntemleri denenebilir.

Yüz İçin Peeling Tarifi

4 tatlı kaşığı bal, 6 tatlı kaşığı tuz ve 6 tatlı kaşığı yoğurt ile yüz için peeling tarifi oluşturulur. Tuz ve yoğurt bir cam kap içerisinde iyice karıştırılır. Ardından 6 tatlı kaşığı bal da konularak temizlene ve gözenekleri açılan cilde bu karışım eşit miktarlarda uygulanır. 10 dakika kadar cilt üzerinde bekletilen karışım ılık su ile durulanır.

Ardından cilde bal sürülür ve 10 dakika daha bekletilmesi sağlanır. Kişiler isterse balı karışım içinde kullanmayabilirler. Maskenin ardından ayrıca balı ciltlerine sürebilirler. Bal içerisinde ki anti oksidan madde cilt gözeneklerini açmada, cilt yaralarını ve izlerini iyileştirmede iyi bir uygulama yöntemidir.

Vücut İçin Doğal Peeling

4 tatlı kaşığı zeytinyağı ve 4 tatlı kaşığı himalaya tuzu vücut için doğal peeling maskesi hazırlamada yeterli olan malzemelerdir. Vücuda uygulanacak olan bu maskeden önce duşa girilmeli ve cilt gözeneklerinin açılması sağlanmalıdır. Duştan sonra elde edilen bu karışım tüm vücuda uygulanır. Ardından yarım saat kadar maskenin bekletilmesi gerekir. Son aşamada ise ılık su ile duş alarak maskenin vücudu terk etmesi sağlanır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu