Moda

Paris Moda Haftası 2018

Moda kalbinin attığı Paris Moda Haftası 2018 Sonbahar Kış trendlerini belirledi. 2017 ve 2018 yıllına ait olan Sonbahar Kış trendleri podyumlara en başarılı mankenlerle taşındı. Büyük moda evlerinin birbirinden şık ve yeni tasarımlarını görme fırsatı sunan Paris Moda Haftası ile stil sahibi hanımlar en ilgi çekici kıyafetler ile gardıroplarını doldurmaya başladılar.

Chanel

Ünlü moda evlerinden biri olan Chanel finale şaşırtan bir kombin ile damgasını vuruyor. Chanel Grand Palais’i uzay çağına taşımayı başardı. Hem 60’lı yılların hatırlattı hem de ince dokunuşlarla modern kıyafet tasarımlarında bulunduğunu gözler önüne serdi. Podyumda boy gösteren mankenlerin kabarık saçları, metalik botları izleyicileri 60’lı yıllara taşırken uzay elbise tasarımları ve galaktik baskılar da misafirlere uzay havası sezdirdi.

Miu Miu

Sıra dışı tasarımlarla moda haftalarına imza atan bu ünlü marka en dikkat çekici defilelerden birine sahip olmayı başarıyor. 1940’lı yıllardan 1970’li yıllara kadar uzanan kıyafet kombinleri ile seyircilere keyif dolu anlar yaşattı. Plastik kıyafet devrimini ortaya çıkaran Miu Miu moda evi vücut sıcaklığını korumayı amaç edinerek giyilen kıyafetlerin kapatılmadan sergilenebilmesine büyük katkı sağlıyor.

Dries Van Noten

Geçmiş ile geleceğin birleştiği ve bu aşamada sade renklerin kullanıldığı Dries Van Noten tasarımları dolambaçsız kıyafetlerden oluşuyor. Paris Moda Haftası’nda ses getiren moda evinin en farklı uygulaması ise podyumda mankenlerin değil gerçek kadınların boy göstermesi idi. Canlı renkler bu moda evi tarafından özenle kullanılıyor.

Hermes

Sofistike detayları ile dikkat çekici tasarımlar içeren Hermes Kış modası 2018 tasarımlarıyla seyircileri neşelendiriyor. Yüksek belli pantolon kesimlere Hermes tasarımlarında sıklıkla rastlanılıyor. İpek şal desenleri ünlü moda evinin kullandığı özel parçalardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Kabarık kürk detaylar yine Hermes ile hayat buluyor.

Canlı renklerle tasarımlarını süsleyen Hermes tasarımcıları modanın en dikkat çekici bir o kadar da sade tasarımlarını ile görenleri büyülüyor. Stil sahibi hanımların Hermes modasından 2018 kış trendlerinde sıklıkla yararlanmaları düşünülüyor. Şapka devrimi de yine bu yıl öne çıkan moda parçalarından biri oluyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu