Yaşam

Kırışıklıklara Hyaluronik Asit Dokunuşu

Yaşın ilerlemesiyle birlikte insanlar arasında çözüm yolu aranan yaygın durumların başında kırışıklıklar gelir. Kırışıklık ile ilgili pek çok çözüm yolu vardır.

Kırışıklıklara hyaluronik asit dokunuşu bu cilt sorunu ile ilgili önerilen etkili yolların başında gelir. Son dönemlerde yaygın şekilde uygulanmaya başlanan bu yöntem cilde daha dinamik ve genç bir görünüm kazandırır. Hyaluronik asit, cildin kırışıksız ve pürüzsüz kalmasına yardım ederken aynı zamanda daha esnek bir yapı kazanmasını sağlar. Bu yöntem ile derinin kaybettiği hacim ve nem yerine koyulur, yüze yeniden şekil verilebilir. Bunun yanı sıra akne izlerini ortadan kaldırmak için de etkili olan Hyaluronik Asit yöntemi kolajen liflerinin oluşumu ve bakımında da etkilidir.

Hyaluronik Asit Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Kırışıklıklar için Hyaluronik asit yöntemi doğru kişi tarafından yapıldığı takdirde kolay ve hızlı bir uygulama olarak bilinir. Genellikle bu uygulama öncesinde teste gereksinim yoktur ve uygulama yaklaşık olarak on ile on beş dakika arasında tamamlanır. Uygulama sırasında genellikle acı ya da ağrı duyulmaz. Ancak ağrı eşiği düşük olanlar için duruma göre lokal anestezik bir krem kullanılabilir.

Hyaluronik Asit uygulamasından sonra pek çok hasta bir an önce sonuçlara ulaşmak ister. Bu tedavinin ardından ikinci günden itibaren ciltte nemlenme, cildin doku tonunun daha kaliteli hale gelmesi gibi etkiler ortaya çıkmaya başlar. Tedaviden istenen sonucun tam olarak ne zaman alınacağı hastanın durumuna bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu süreçte hastanın bol miktarda su içmesi, beslenme düzenine dikkat etmesi ve yaşam tarzına özen göstermesi gerekir. Hyaluronik Asit uygulaması sonrasında bunlara dikkat edildiği takdirde tedavi daha başarılı olmakta ve etkisi daha uzun süre devam etmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu