Güzellik

Gür Ve Dolgun Kirpikler İçin Önemli Tüyolar

Dolgun ve hacimli kirpiklere sahip olmak için birkaç küçük ve önemli noktalar vardır. Eğer bunlara dikkat edilirse hayal edilen kirpiklere sahip olmak kaçınılmazdır.

Gür ve dolgun kirpikler için önemli tüyolar incelendiğinde kirpikleri uzun göstermek için genellikle akla gelen ilk yöntem buna özel rimel kullanımı olmaktadır. Ancak en uzun ya da en gür gösteren rimeller herkesi çin doğru seçim değildir. Çünkü herkesin kaş ve kirpik yapısı birbirinden farklıdır. Bu nedenle her kadının kendi kirpik tipine göre rimel ve rimel fırçası seçmesi önerilir. Düz kirpikler için genelde klasik, kısa kirpikler için ise kıvrık fırçalar en uygundur. Eğer kirpik düşük bir yapıya sahipse bu durumda her kirpik telini tek tek ayırarak yelpaze gibi açılmasını sağlayan fırçalar tercih edilmelidir. Bunun yanı sıra seyrek kirpiklere ise kirpikleri boyayıp hacim katan S şeklinde fırçalar daha iyidir.

Dolgun Ve Gür Kirpikler İçin Önemli Bilgiler

Gür ve dolgun kirpikler göz alıcı bakışlara sahip olunmasını sağlar. Bunun ilk yolu kirpiklere çok fazla dokunmamak ve kirpikleri her zaman temiz tutmaktır. Makyajı temizlemeden uyumak kirpiklerde kurumaya ve dökülmeye yol açar.

Kirpikleri olduğundan daha hacimli göstermek için en önemli yardımcı bitkisel yağlardır. Jojoba yağı, zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı bu yağlardan sadece birkaçıdır. Bunları kullanmak için güzelce temizlenmiş eski bir maskara fırçasından yardım alınabilir. Sağlıklı kirpiklere sahip olmanın diğer bir yolu da beslenme şekline dikkat etmektir. Vitamin ve protein yönünden zengin besinler tüketmek güzelliğe güzellik katacaktır. Beslenmenin vücuttaki pek çok durum üzerinde doğrudan etkisi vardır. Dolayısıyla verilen bu önerilere dikkat edildiği takdirde dolgun kirpik hayali gerçeğe dönüşecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu