Gebelik

Çocuk Sahibi Olmak İçin Neler Yapmalıyım?

Uzmanlar çocuk sahibi olmak isteyen çiftler konusunda gerekli bilgileri sunarak onlara yardımcı olma amacını taşır.

Çocuk Sahibi Olmak İsteyenlere Öneriler

Pek çok çift çocuk sahibi olmak için neler yapmalıyım sorusunu yöneltir. Bu sayede de çiftler hayallerini süsleyen bu özel duyguyu yaşayabilir. Özellikle bu noktada kadınların daha çok dikkat etmesi gerekir. Hem gebe kalmak hem de gebeliğini sağlıklı bir şekilde geçirmek için bir takım öneriler yapması gerekir.

Adet Döneminizi Kayıt Altına Alın

Gebe kalmak isteyen çiftler için kadınların doğurganlık dönemi çok önemlidir. Pek çok kadın adet döngüsü tablosuna hâkim olmadığı için doğurganlık dönemini tam olarak bilemez. Ancak her ay ne zaman regl olduğunuzu ya da doğurganlık döneminizin hangi haftayı kapsadığını kayıt altına almalısınız. Bu özel günlerdeki cinsel birleşmeler sizi anne olmaya daha çok yaklaştırır.

Doğurganlık Dönemine Dikkat Edin

Doğurganlık döneminde her gün seks yapmak gerekir. Bu sayede de çiftlerin hamile kalma şanslarında da bir artış durumu söz konusu olur. Kadınlar için gebelik şansının en yüksek olduğu bu hafta mutlaka her gün cinsel ilişkiye girmek gerekir. Doğurganlık dönemi takibi ile kadınların anne olmaları da sağlanır.

Cinsel ilişki sırasında kimi zaman ilişki pozisyonunun gebelik üzerinde etkisi olduğuna inanılır. Ancak bu son derece yanlış bir inanıştır. Çünkü çiftlerin çocuk sahibi olmasında hiçbir şekilde cinsel ilişki pozisyonunun bir etkisi söz konusu değildir.

İdeal Kiloya Sahip Olun

Kadınların hamile kalmasında en önemli etmenlerden biri de ideal kiloya sahip olmaktır. İdeal kiloya sahip olan kadınların hamile olma şansı daha da artar. Hamile kalmak için önemli olan vücut ağırlığının yakalanması da son derece önemlidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu