Yaşam

Kadın Kalbi Neden Daha Kırılgan

Kadınlar ve erkekler arasındaki temel farklar arasında kadınların daha çok kırılgan kalp taşıması yer alır.

Kadınların Kırılgan Kalbe Sahip Olmasının Nedenleri

Erkeklerin kimi zaman beğendiği kimi zaman da yakındığı özellikler arasında kadın hassasiyeti gelir. Kadınlar erkeklere oranla çok daha fazla hassas ve kırılgan bir yapıya sahiptir. Bunun tam olarak sebebi bilinmese de uzmanlar bu konuyu masaya yatırmıştır.

Kadınlar her zaman erkeklere göre daha ince düşünceye sahiptir. Her konuda ayrıntılı bir şekilde düşünmesi, erkekleri kimi zaman rahatsız etse de; kadınlar ve erkekler arasındaki temel farkı oluşturur. Ancak bu durum pek çok zaman kadınların derin bir üzüntü yaşamasına da sebep olur. Çünkü kadınların kalbi genellikle erkekler tarafından hemen kırılır. Çoğu zaman erkekler kadınların kalbini kırdığını bile anlayamaz. Bu durumda da kadınların kırgınlığı devam eder. Uzmanlar da bunun nedenini araştırmaya çalışır. Kadınların kalbi neden daha kırılgan sorusuna buldukları cevaplar ile kadın ve erkek arasındaki ayrımı ortaya çıkarırlar.

Kadınlar Erkeklere Göre Daha Zor Unutur

Kadınların kırılgan bir kalbe sahip olmasının temel nedeni olarak kadınların hiçbir ayrıntıyı unutmaması yer alır. Çünkü erkekler olan olayları ya da yaşanılan duyguları kolay bir şekilde unuturlar. Ancak kadınlar olayları ve duyguları unutmadığı için bundan etkilenmeleri de daha kolay olur. Bu nedenle de kadınların kalpleri hiçbir şeyi unutmadıkları için daha kırılgan olurken; erkekler bu konuda daha az duyarlı olabilirler.

Kadınların Duygusal Alanları Daha Fazladır

Kadınlar genel olarak erkeklere oranla duygusal konular ile ilgili olarak daha fazla kendilerini ifade ederler. Bunun nedeni de kadınlardaki duygusal alanın daha fazla yer kaplamasıdır. Duygusal alan önemli olduğu için de kadın kalbi daha hassastır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu