Yaşam

İşkembe Çorbası Tarifi

Özel sofralarda lezzetin en doğru tercihi, işkembe çorbasından yana oluyor. Çorba tarifleri arasında sunulan işkembe çorbası ile lezzetli bir akşam sofrası hazırlayabilirsiniz.

İşkembe Çorbası Nasıl Yapılır?

İşkembe çorbası nasıl yapılır sorusunun cevabı aşağıda verilmiştir. Öncelikle malzemelerin ne olması gerektiğini görerek, yapım için eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz.

Çorba İçin Gereken Malzemeler;

  • 1 kilo işkembe
  • Yardım çay bardağı sirke
  • 7 diş sarımsak
  • 4 yemek kaşığı un
  • Sıvı yağ

Çorbanın Terbiyesi İçin Gereken Malzemeler;

  • 1 yumurta sarısı
  • 2 yemek kaşığı un
  • 2 yemek kaşığı yoğurt
  • Yarım limon suyu

Çorbanın Yapılışı;

Çorba için gereken malzemeleri temin etmenizin ardından, direkt olarak yapımına başlayabilirsiniz. Aşağıda verilen adımları tamamlayarak, lezzetli bir çorba yapacaksınız. Çorba tarifleri için sunulan bilgilere göre hareket etmeniz halinde, çorbanızı lezzetli şekilde sunmanız mümkündür.

İlk olarak işkembeleri bir saat sirkeli suda bekletin. Ardından küp küp doğrayın.

1.5 litre su ile düdüklü tencerede işkembeleri pişirin.

Farklı bir tencerede sıvı yağ ve 4 yemek kaşığı unu iyice kavurun.

Haşlanan işkembelerin suyunu, unun olduğu tencereye yavaşça ilave edin.

Ardından işkembeleri bu karışımın içine dökerek kaynatın.

Kaynama işleminin 15 dakika olması çorba tarifleri kapsamında kalmanız için gereklidir. Süre tamamlandıktan sonra sarımsak ve sirkeyi de bu karışıma ekleyebilirsiniz.

Çorbanın ocaktan alınmasına yakın bir zamanda, çorba terbiyesini yapabilirsiniz.

Çorbanın terbiyesi;

Yumurta sarısı, limon, yoğurt, unun yavaşça çırpılması ile yapılır. Sonrasında çorbaya ilave edebilirsiniz. Terbiye ile birlikte, 10 dakika daha kaynaması yeterlidir.

Çorbanın sunumu;

Yapmış olduğunuz terbiyenin ardından çorbanız hazır olacak. Tek yapmanız gereken iyi bir şekilde sunuma hazırlamak. Bunun için çorbanızı süsleyebilirsiniz. Pul biber ve karabiber süslemeniz için iyi malzemelerdir. Aynı zamanda çorbaya lezzet de katacaktır.

Çorbanızı sıcak şekilde servis etmeniz önemlidir. Kıvamının iyi  olması, yukarıda verilen ölçüleri doğru şekilde yapmanız halinde mümkündür. Çorba tarifleri kapsamında sunulmuş olan işkembe çorbası, akşam yemeklerinizde başlangıç olarak son derece önemli bir lezzettir. Vazgeçilmez bir tat olan işkembeyi evinizde kolayca yapma şansınız var.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu