Moda

Jel tırnak modası nedir?

Tırnak modasında son dönemlerde adı sıklıkla duyulan jel tırnak modası protez tırnak uygulamasının bir türü olarak ifade edilir.

Jel tırnak modası nedir diye merak edenler için açıklamalara bakıldığında bu uygulamada tırnağın üzerine bir jel sürülür ve bu jel kuruduğunda tırnak görünümünü alır. İstenilen görüntünün elde edilebilmesi bakımından bu uygulamanın profesyonel bir kişi tarafından yapılması önem taşır. Akrilik tırnağa kıyasla daha çok tercih edilen protez türü olan jel tırnak özellikle tırnak bakımına fazla vakit ayıramayan kadınlar için oldukça kullanışlıdır. Bu sayede hemen bozulmayan ve çabuk kırılmayan bir manikür elde edilir. Jel tırnak uygulaması öncesinde tırnakların temizlenmesi ve güzelce törpülenmesi gerekir.

Jel Tırnak Nasıl Uygulanır?

Jel tırnak uygulaması için gerekli malzemeler UV tırnak jeli, pamuk, kütikül itici, kütikül yağı, primer tırnak jeli, UV kurutma ışığı, tırnak fırçası ve törpü şeklinde belirtilir. Uygulamanın temizlik aşaması tamamlandıktan sonra kütikül yağı tırnaklara sürülür ve kütiküller yavaşça itilir. Daha sonra tırnaklar yıkanarak yağdan arındırılır ve kâğıt törpü ile tırnağın üst kısımları pürüzsüz hale getirilir. Ardında sırasıyla tırnağın üzerine primer ve UV tırnak jeli uygulanır. İlk kat sürüldükten sonra iki ya da üç dakika kadar UV kurutma ışığı altında kurutulur. Jelin en az üç kat sürülmesi önerilir. Her kat sürüldüğünde kurutma süresi birkaç dakika daha artırılır ve böylece tırnakların daha sağlam olması sağlanır. Son aşamada ise törpü yardımıyla tırnağın üzerinde kalan baloncuklar ve pürüzler düzeltilir. Eğer sürme esansında jel cilde bulaşırsa bu durum kütikül itici ile birlikte temizlenebilir. Jel sürülürken tırnak kenarlarında birkaç santim boşluk bırakmak jel tırnak modası için başarılı bir uygulama ortaya çıkarır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu