Moda

Farklı Moda Stilleri, İçerikleri ve Kullanım Alanları

Farklı Moda Stilleri, İçerikleri ve Kullanım Alanları! Moda stilleri hakkında bilgi sahibi olmak özgün tarzımızı oluşturabilmek adına önemli bir yere sahiptir. Bu anlamda farklı moda stillerine gelin hep beraber bir göz atalım.

Farklı Moda Stilleri, İçerikleri ve Kullanım Alanları! Modada birbirinden farklı bir çok giyim stili bulunmaktadır. Kişiden kişiye değişen giyim tarzına göre, herkesin farklı bir giyim stili vardır. Kişinin karakteri tarzına da yansımaktadır. İşte birbirinden farklı moda stilleri..

Streetwear Tarzı

Modern kent modası olarak da tabir edilen bu tarz, sokaklarda gelişen her şeyi kapsamaktadır. Paten ve sörf kültüründen kaynaklanan bu tarz için sokak stili tarzı da diyebiliriz. Günümüzde ise artık sadece sokaklarla sınırlı kalmayıp aynı zamanda büyük markalar ve tasarımcılar tarafından da benimsenmiş bir tarzdır.

Etnik Moda Tarzı

Farklı uluslara ait geleneksel kostümlerden oluşturulan etnik moda tarzı; tunik ve kaftan modellerini, kimonoları, Meksika köylü bluzları, çok renkli bandanaları ve Afgan katları gibi parçaları içinde barındırmaktadır. Farklı giyinmeyi sevenler herhangi bir davette etnik moda stili oluşturabilirler.

Business Gündelik Tarz

Resmi klasik kıyafetleri kapsayan bu tarz, genelde toplantılar ve ofislerde tercih edilmektedir. Gömlek, kravat, bir blazer ceket ve onunla eşleşen bir pantolon modeli genellikle erkekler tarafından en yaygın tercih edilen business tarzıdır. Spor ceketler daha rahat mekanlarda kullanılmaktadır. Kadınlar için ise resmi bluz modelleri ve tunikler ile kombinlenmiş pantolonlar tercih edilmektedir.

Rocker Şık Stil Tarzı

Bu tarz için adından da anlaşılacağı üzere Rock stili de diyebiliriz. Genelde siyah olmakla birlikte koyu renk giysiler, aksesuarlar ve makyajlar tercih edilmektedir. Sıska kot pantolon ya da deri pantolonlar, yamalar, siyah botlar, dikenli ve zımbalı ayakkabılar, vintage tişörtler bu tarzı oluşturmaktadır. Bu tarza sahip olan kişiler, her zaman formlarına uygun kıyafetler giymektedir. Giysilerde yer alan çiviler, sivri kolyeler, tıknaz bilezikler ve siyah oje bu stilin ayırt edici diğer objeleridir.

Askeri Tarz

Yine adından da anlaşılacağı üzere haki ve kum paleti renginin ön plana çıktığı rahat kıyafetleri barındıran bir tarzdır. Tüm giysilerde rahatlık ön plandadır. Geniş kemerler ve yama cepleri askeri tarzın ayırt edici özelliğidir.

Retro Modası

Geçmiş dönem modasını yansıtan retro tarzı; vintage elbiseler, üstler, etekler ve pantolonlardan oluşmaktadır. Geçmiş dönem modasını yansıtması ile klasik severler tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca kostüm partilerinde de retro havasını bulmak mümkündür.

Grunge Tarzı

Deri ve metalik ceketler, pazen gömlekler, slogan tişörtler, yırtık kotlar, mahsun üstler, savaş botları, kasketler, file çoraplar, anne kot pantolonları ve hımbıl kazaklar bu tarzın kıyafetleridir. Grunge tarzını genel olarak bol, dağınık ve yırtık kıyafetler olarak tabir edebiliriz. Günlük hayatta salaş tarz elde etmek isteyenler tercih edebilirler.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu