Diyet

Detoks Diyetlerin Sağlığa Yararları Nelerdir?

Detoks Diyetlerin Sağlığa Yararları Nelerdir? Tüm detoks diyetler aynı menüye sahip değildir. Bazı detoks diyetleri meyve suyu içeriği zengin, sık sık aç kalmayı da gerektiren ve belli yiyeceklere izin veren programlar içerirken; bazı detoks diyetleri ise içilecekler listesine daha çok yoğunlaşırlar.

Detoks Diyetlerin Sağlığa Yararları Nelerdir? Detoks diyetlerini uygularken, karaciğer ve böbreklerin çalışmasıyla ilgili bir dizi önemli gelişme fark edeceksiniz. Detoks diyet programında önerilen içecek limon suyudur. Bilindiği gibi bir detoks diyeti 2 ila 7 gün sürer. Bu süre de yeterlidir. Bu süreçte, zarar gören karaciğer ve böbreklerinizin kendine gelmesini sağlayacak detoks diyetinin en büyük avantajı; doğal olmayanı reddetmektir. Yani 1 hafta boyunca hayatınızdan tüm şekerli içecek ve yiyecekleri çıkaracaksınız. Sadece taze limon suyu ve bol su içeceksiniz.

Yağlı ve Şekerli Besinler Bağımlılık Yapıyor

Pek farkında değiliz ama tüm şekerli besiler ve tüm yağlı besinler; alışkanlık yapıyor. Yapay-rafine besinlerin cefasını da karaciğer ve böbrekler çekiyor. Detoks diyet programları sizi bunlardan 1 haftalığına kurtarır ve karaciğer -böbrek organlarını rahatlatır.

Karaciğer, kolonlar ve böbrekler vücudun detoks ihtiyacını giderirler ve bu işlerin çoğunu gerçekleştirirler. Cilt, çoğunlukla terleme yoluyla, vücudun tüm detoks işleminin yüzde 5’inden daha azını gerçekleştirir. Ter toksinlerle dolduğunda teri atmak için banyo yapmalısınız aksi halde o terin içindeki toksinler, enfeksiyonları besleyecektir.

Sağlığınız ve genel görünümünüz için daha düz bir karın, daha saf gözenekler ve sağlıklı bir cilt yalnızca bu diyet sonunda keşfedebileceğiniz dış değişikliklerdir. Özel çaylar ( şekersiz) tüketmek ve mesela uzun saatler bir şey yememek detoks için yardımcı olacaktır. Bu noktada doktorların bir önerisini de paylaşmak gerekiyor: Her gün akşam 8.00 dan sonra hiçbir şey yemeyin ve ertesi gün saat 12.00’a kadar bu orucu devam ettirin. 4 ay süre ile bu işlemi yaparsanız; hem fazla kilolarınız gider hem de tam bir toksin atma sürecini başarılı olarak bitirmiş olacaksınız. Beslenme programınıza kimyon, fesleğen, maydanoz ve kırmızı biber gibi baharatlar katın. Bunlar gıdalarınızın lezzetini artırırken aynı zamanda sağlıklılar da… Tüm detoks diyet programları kilo sorunlarını çözer, sindirim ve boşaltım sistemlerini düzenler otoimmün hastalıkları önler, iltihaplanmaları ortadan kaldırır, alerjiler, kronik ödem gibi sorunları çözerler.

 

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu