Moda

Bir Beden Büyük Ya Da Bir Beden Küçük Almamız Gereken Kıyafetler

Alışverişlerden keyif alan birçok kişi, bazı kıyafetleri bir beden küçük ya da büyük alır. Bu durum oldukça dikkat edilmesi gereken konular arasındadır. Bir beden büyük ya da bir beden küçük almamız gereken kıyafetler ile giydiklerinizi üzerinize daha fazla yakıştıracaksınız.

Büyük Beden Almanız Gereken Ürünler

Kıyafet seçerken bir beden büyük almanız gerekenlerin başında tişörtler, gömlekler ve kazaklar gelmektedir. Bu kıyafetlerin iyi görünmesi için her zaman bir beden büyük alınması uygun olacaktır. Özellikle göğüsleri büyük olan kadınların gömlek alışverişlerinde büyük modelleri tercih etmeleri uygun olacaktır.

Tişört ve kazaklar da yıkama ve kurutma esnasında çekme riskinden dolayı büyük beden seçilmelidir. Ayrıca elbiseler için de bir beden büyük almanız iyi bir fikir olacaktır.

Küçük Beden Almanız Gereken Ürünler

Kot pantolon ve tayt gibi ürünler, giyindikçe bollaşır ve gevşemeye başlar. Bu yüzden her zaman üzerinize tam olan ürünleri tercih etmeniz gerekir. Küçük beden almanız gereken kıyafetler arasında olan tayt, yoga taytları, jean ve polyester kazaklar giydikçe sarkan ürünler arasındadır. Bu ürünleri de küçük beden alarak uzun süre giyinebilirsiniz.

Taytların yumuşaması sorunu nedeniyle birkaç yıkamadan sonra bollaşması ve özellikle hareket ederseniz daha kısa sürede esnemesi söz konusu olmaktadır. Bu yüzden taytların da bir beden küçük olarak tercih edilmesi gerekmektedir.

Tam Bedeninizde Almanız Gerekenler

Abiye kıyafetleri her zaman tam bedeninizde almanız gerekir. Özellikle daha fazla özen göstereceğiniz günlerde özel dikim kıyafetler tercih edebilirsiniz. Abiyeleri bir beden küçük ya da büyük almanız şık bir görünümden uzak kıyafetler ortaya çıkarmanıza neden olabilir. Bu yüzden tam üzerinize oturan modelleri seçmeniz önemlidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu