Güzellik

Suna Dumankayadan Peeling Tarifleri

Cildi ölü hücrelerden arındıran Suna Dumankayadan peeling tarifleri hakkında bilgi almak için hemen tıklayın! Ölü hücrelerden arınan cilt daha sağlıklı, daha canlı ve daha parlak bir görünüme sahip olur. Üstelik cildin kuruması, yağlanması ve akne gibi sorunların yaşanmaması için de önlem alınmış olunur. Böylece cilt daha genç bir görünüme de kavuşur.

Yüz Temizleme Tarifi

Cildin her gün mutlaka kirinden arındırılması gerekir. Çevresel nedenlerle gün içinde cildin kirlenmesi ne yazık ki önlem alınmayan bir durumdur. Kirli havanın, tozun, dumanın vb. dış şartların cilde temas etmesi ve gün içinde yapılan makyaj uygulamaları cildin ne yazık ki sağlıklı görünümünden izler taşımasını kaybediyor.

Bu nedenle cildin her gece mutlaka temizlenmesi gerekiyor. Neden gece? Çünkü bakteri üremeleri uyku saatlerinde çoğalıyor. Dolayısıyla yüz temizleme tariflerinden yararlanılarak cilde gün içinde tutunan kirden arınması gerekiyor.

Yüz ve Vücut Peelingi

1 tatlı kaşığı mısır unu, 1 tatlı kaşığı kil, yarın mama kaşığı el kremi ile birlikte yarın mama kaşığı su karıştırılır. Bu karışım yüz ve vücut peelingi olarak tüm cilde sürülür ve cilt iyice ovulur. Bekleme sürecinin ardından cilt aynı şekilde ovularak bol su ile yıkanır. Bu uygulama ile ölü hücrelerden arınmış olunur. Daha ekonomik ve işe yarar tarif olarak nar suyundan da yararlanılabilir.

Narın suyu sıkılır ve cildin elde edilen nar suyu ile iyice ovulması sağlanır. Ardından kepek ununa ellerin batırılır ve ele geldiği kadar kepek unu ile cilt iyice ovulur. Bu uygulamanın haftada iki defa yapılması ile ciltteki ölü hücreler cildi terk edecek ve cilt ışıl ışıl parlayacaktır. Ölü ciltten arınan cildin daha sağlıklı olacağını unutmayın!

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu