Yaşam

Stresi Azaltan Doğal Yöntemler

Yaşamın hiç istenmeyen duygularında olan ve birçok hastalığında sebebi olan stres çağımızda artık zirvelerde yaşanan bir duygu halini aldı. İş, aile, arkadaş gibi hemen hemen her alanda yaşadığımız çoğu zamanda fark edemediğimiz stres hayatın gerçeği. Her ne kadar istenmese de stressiz bir hayat mümkün değildir. Çünkü sıfır stres ölüm demektir.

Stresi Azaltan Doğal Yöntemler
Stresi Azaltan Doğal Yöntemler

Bu nedenle sıfır stres yerine minimum stres hedeflenmeli. Stres psikolojik bir kavram olması nedeniyle stres atma ve stresten kurtulmak içinde psikolojik etkilere yönelmeli. Hayatınızdan stresi atmak için yeni günün ilk saatlerinde işe koyulmalısınız.

Stresi Azaltan Doğal Yöntemler
Stresi Azaltan Doğal Yöntemler

Sabah uyandığınızda pencereyi açın ve güneş ışıklarını içeri alın. Güneş ışığı psikolojik olarak sizde pozitif duygular uyandırırken D vitamini sayesinde de kemiklerinizi güçlendirin. Saatinizin alarmını ayarlarken 5 dk sonra düşüncesi yerinde 5 dk önce düşüncesiyle ayarlayın ve her gün 5 dk boyunca güneşle baş başa kalın.

Stresi Azaltan Doğal Yöntemler ve Uygulanışı

Sabah egzersizi ile bedeninizde ki negatif enerjiyi atın ve her sabah kahve içmek gibi alışkanlıkları bırakın. Her sabah bir şey yeme içme alışkanlığı sizi belirli bir davranışa bağımlı yapar ve beklenti içine koyar bu durumda siz fark etmeseniz de strese girersiniz.

Beslenme alışkanlıkları da stres atma için önemli. Dengeli beslenerek vücudunuzun enerji ihtiyacını doğru şekilde karşılarsanız gün içerisinde olumsuz durumlar karşısında vücudunuz daha fazla direnç gösterir bu sayede daha az etkilenirsiniz. Gün içerisinde 2 lt. su tüketmeyi unutmayın. Su en doğal içecektir ve bedeninizin ihtiyaç duyduğu en büyük gıdadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu