Sağlık

Şeker Hastalığı için Doğal Kür Tarifleri

Şeker Hastalığı

 

Çağımızın en büyük hastalıklarından biri olan şeker hastalığı, her yaş  grubundan, birçok insanı etkisi altına alıyor. Başka hastalıklara da yol açan şeker, tedavi edilmediğinde veya kontrol altına alınmadığında, istenmeyen kötü sonuçlara sebebiyet veriyor.

Şeker hastalığı tedavisi uygulamalarında oldukça yarar sağlayan bu kürler, doğru kullanıldığında şifa dağıtıyor. Elbette ki her duyduğunuz, doğruluğundan emin olmadığınız bitkisel çay tarifini içmemeniz gerekiyor. Aşağıda verilen bitkisel çaylar, birçok hasta tarafından kullanılmış ve yararı görülmüş tariflerdir. Kürleri kullanmadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Maydanoz Limon Kürü

Malzemeler

10 demet maydanoz, 10 limon, birkaç defne yaprağı.

Yapılışı

Maydanozları ve kabuklarını soyduğunuz limonları, bir tencerede kaynatın. İndirmeye yakın, içine defne yapraklarını atarak, karıştırın. Daha sonra bu karışımı, temiz bir tülbentle süzerek şişelere doldurun. Her sabah aç karnına 1 bardak içerseniz, 15 gün sonra şekerinizin kontrol altına alındığını görmüş olursunuz.

Keten Tohumu

Keten tohumu, diyabet için oldukça faydalı bir bitkidir ve kan şekerinin kontrol altına alınmasını sağlar.

Çayının hazırlanışı

1 litre suyun içinde, 1 yemek kaşığı keten tohumunu kaynatın. Su, yaklaşık yarım litreye indiğinde ateşin altını söndürün. Bu karışımı, günde 3 defa yemeklerden önce içerseniz, yüksek olan şekerinizin düştüğünü fark edeceksiniz.

Isırgan Otu

Kurutularak da kullanılabilmektedir. Isırgan otu çayı içerek, diyabetle mücadele edebilirsiniz.

Çayın hazırlanışı

1 tutam ısırgan otu, 1 su bardağı kaynamış suyun içerisinde 10 veya 15 dakika demlenir. Bu çay, günde 2-3 defa, her seferinde taze olarak hazırlanıp, tüketilmelidir. Düşük kan şekeri olan hastaların, ısırgan otu çayı içmemeleri veya lapasını yememeleri gerekmektedir.

Çok Özel bir karışım

Malzemeler

Bir tutam ceviz yaprağı, zeytin yaprağı, karadut yaprağı, kara üzüm yaprağı, böğürtlen yaprağı, ısırgan otu, yulaf

Çayın yapılışı

Tüm bu malzemeler ince olarak doğranır ve eşit oranda karıştırılır. 2-3 çay bardağı dolusu bitkiyi, 1 bardak kaynar suda haşlamaya başlayın. 8-10 dakika kadar demlenmesini sağlayın ve ardından tülbentle süzün. Bu bitki karışımı çaydan, 2-3 çay bardağı kadar için. Yaklaşık 2 hafta bu çaydan için ve ardından bırakın. Eğer yeniden başlamak isterseniz, aradan 1 hafta geçmesini bekledikten sonra tekrar başlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu