Güzellik

Mucizevi İnci Tozu Maskesi

Mucizevi İnci Tozu

Birçoğumuzun duyduğu, bazılarımızın ise henüz bilmediği bu doğal ürün cilt maskeleri içinde en hızlı ve çabuk sonuç alınan doğal maskeler dendir. Her cilt tipine uygun olmasından dolayı rahatlıkla uygulanabilir. İnci tozu canlı bir organizma olduğundan dolayı cildin ihtiyaç duyduğu tüm mineral ve asitleri içermektedir. İnci tozunda protein, mineraller ve  yirmiden fazla amino asit bulunuyor. İnci tozu metabolizmanın hızlanmasına, hücrelerin yenilenmesine, sıkılaşmasına, cildi canlandırmaya ve kırışıkların giderilmesinde oldukça etkili. Tüm bu etkiler ise bilimsel deneyler ile kanıtlanmış bulunuyor.

İnci tozu maskesi nasıl yapılır?

Evinizde inci tozu maskesi yapabilirsiniz. Bunun için; Yarım yumurta akı ve bir çay kaşığı inci tozunu karıştırmanız yeterli olacak. İnci tozunu ise birçok kozmetik ürün marketinden temin edebilirsiniz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken konu ise markasız ürünlerden sahte olabilecekleri için uzak durulması gerektiği ve markalı ürünlerin tercih edilmesi gerektiğidir.

Hazırladığınız bu maskeyi göz ve ağız çevresi haricinde tüm yüzünüze ince bir tabaka halinde sürüyorsunuz. Bekleme süreniz ise 15 ile 17 dakika arasıdır. Bu süre içinde çok fazla mimik yapmaktan ve konuşmaktan kaçınmalısınız. Maskenizi ılık su ile ısladığınız pamuk ile hafif şekilde silip, ardından yine ılık su ile yıkadıktan sonra havlu ile tampon yapar gibi kurulamanız gerekiyor.

Maskenizi uygulayıp yıkadıktan en az yarım saat sonra makyaj yapabilirsiniz. Mümkünse bu süreyi uzatın, maskenin aktif ettiği cildiniz rahatlama zamanı ve etkinliğini arttırmak için bu konuya dikkat edin.

Maskeyi etkisinin artması için ayda iki kez yapmalısını. Ancak zaman bulamıyorsanız ayda bir de yapabilirsiniz.

İnci tozu birçok kozmetik üründe kullanılan ve tercih edilen bir üründür. Nemlendiriciler, göz jelleri ve temizleme sütleri bulunuyor. Sizde bu ürünler ile maskenizi kombine edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu