Dekorasyon

Koltuk Takımı Modelleri

Koltuk Takımı Modelleri

Günümüzde kullanılan koltuk takımları çeşitlerini sıralarsak klasik, günlük, modern ve avangard tarz olarak sıralandırabiliriz. Modern koltuk takımlarının en önemli özelliği kullanışlı olmalarıdır. Standart bir boyuta sahip olan bu modellerin çabuk bir şekilde yatak olma özelliği de pek çok kişi tarafından tercih sebebi olmaktadır. Avangard koltuk takımları tamamen eskiye dönüş olarak adlandırılabilmektedir.

Modern Mobilyalarda İnce İşlik Yapılıyor

Modern mobilyalara oranla daha fazla işçilik ve oymacılık bulunan bu tür mobilyalar kullanımdan daha çok şıklığı yansıtan modeller olmuşlardır. Avangard kotlum takımlarının modern mobilyalardan diğer bir farkı ise koltuk ayaklarının daha yüksekte olmasıdır. Bu tür modellerde geometrik desen ve çizgiler görülmemektedir. Koltuk takımı almadan önce üzerinde oturmanız ve konforunu test etmenizi öneririz.

Şönil Kumaşlar Fark Yaratıyor

Kumaş seçimine gelince modern koltuk takımlarında kesinlikle şönil kumaş tercihinde bulunmamanız gerekmektedir. Şönil kumaş daha çok avangard modellerde tercih edilmektedir. Sizde doğru koltuk takımları seçimini yaparak evinize yepyeni bir hava verebilirsiniz. Koltuk modellerinizi çeşitli minder ve kırlentler kullanarak mükemmel kombinler ortaya çıkartabilirsiniz.

Vizon Rengi Koltuk Takımı

Kahverengi ile gri tonunun karşımı olan Vizon rengi koyu veya açık renkte kullanılabilmektedir. Koyu vizon rengi leylak rengi ve kızıl renk arasında kalan bir ton olarak karşımıza çıkmaktadır.  Vizon rengi parlak bir renk olmamasına rağmen ışık bile beraber kullanıldığında oldukça etkili bir renk tonuna dönüşmektedir. Bu oluşan renk genellikle nötr renk durumundadır. Bu sayede bej, kahverengi ve gri gibi benzeri nötr renkler vizon rengi ile rahatlıkla kullanılmaktadır.

Renk Kombinasyonlarını Kullanın

Sade bir dekorasyon modeli oluşturmak için bu renklerin kombinasyonu yeterli olmaktadır. Bu renk modelleri üzerinden herhangi bir renk modeli seçebilirsiniz. Vizon rengi koltuk takımlarınızı altın sarısı, yeşil, mavi ve turuncu renkte aksesuarlar ile kombine edebilirsiniz. Bu kombinleri yaparken vizon renginin tonlarını seçerken dikkat etmeniz gerekmektedir. Geniş ve aydınlık duvarlarda vizon rengi koltuk takımlarını kullanabilirsiniz. Odanızda sade ve lüks bir hava yakalamak için koltuk takımlarınız ile birlikte ahşap mobilyalar kullanabilirsiniz. Yeterince büyük olmayan iç mekanlarınızda koyu vizon rengi kullanmanız odalarınızın daha karanlık gözükmesine neden olabilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu