Teknoloji

Note 4 için Android 6.0.1 Nasıl Yüklenir?

Note 4 için Android 6.0.1 Nasıl Yüklenir?sorusu sıkça sorulan sorular arasında yer almaktadır. Bizde bu yazımızda siz değerli takipçilerimiz için Note 4 için Android 6.0.1 nasıl yüklenir? Sorusunu ele alacağız.

Note 4 için Android 6.0.1 nasıl yüklenir? Sorusu Note 4 kullanıcılarının merak ettiği sorular arasında yer almaktadır. Samsung firması tarafından sunulan en iyi modellerden birisi olarak görülen Note 4 için yeni çıkan Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesi Polonya’da uygulamaya geçmeye başladı.

Aslında Avrupa’da ilk olarak Polonya’da başlayan güncelleme daha önceden de Amerika ve Hindistan için Galaxy Note 4 kullanan kişiler için kullanıma açılmıştı güncelleme boyutu 1.3 GB olan bu yeni güncelleme birçok kişi tarafından merak edilmektedir.

Galatxy Note 6.0.1 güncellemesi özellikle OTA ve Kies üzerinden Polonya ROM’u kullanan Note 4 kullanıcıları tarafından kullanılmaya başladı.

Galaxy Note 4 Android 6.0.1 Nasıl Yüklenir

  • İlk yapmamız gereken işlem gerekli olan program ve yüklemek istediğimiz güncelleme dosyalarını size vereceğimiz sitelerden indirmeniz gerekmektedir.
  • Galaxy Note 4 için Android 6.0.1 var olan güncelleme dosyası ve Odin programını (3.7.10 en güncel sürüm) indirin.
  • İndirmeyi başardığınız ROM ve Odin dosyalarını bilgisayarınıza indirdikten sonra masaüstüne gelen rar dosyalarından çıkartınız.
  • Ardından telefonunuzda bulunan Home + Güç (açma/kapama) + Ses Kısma tuşlarına aynı anda bastıktan sonra Download/İndir modunu alınız ve bu işlemden sonra ise karşınıza çıkan ekrandan ses yükseltme tuşuna basınız.
  • Bu işlemlerden sonra ise yapmanız gereken işlem ise Galaxy Note 4 telefonu bilgisayara bağlayınız bu işlemden sonra daha önce yüklemiş olduğunuz ODİN programını açınız. Bu işlemden sonra bilgisayar telefonunuzu tanıyacaktır yapılan bu tanıma sürecinden kısa süre sonra işlem sona erecektir. Burada olur da tanıma işleminde bir sorun yaşadığınızda Driver sorununuzdan kaynaklı bir sorun yaşanabilir. Bu nedenle gereken driver dosyalarını bularak indirip bu sorunu da giderebilirsiniz. İsterseniz aşağıdan driver dosyalarını indirebilirsiniz.
  • Burada özellikle telefon ve bilgisayar arasında yer alan tanımlama işleminden sonra ise ROM dosyasını Odin üzerinde bulunan AP bölümüne yerleştirdikten sonra ID:COM yazılı olan bölümün altında yer alan kutucukta com port numarası görülecektir. Bu işlemden sonra Galaxy Note Android 6.0.1 yüklenmiş olacaktır.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu