Güzellik

Kusursuz Bir Cilt İçin Peeling’le Birlikte A ve C Vitamininin Mucizevi Etkileri

Peeling yaparak cildinize tazelik verin
Bilindiği gibi peeling, cildi soyarak tazeleme işlemidir.
Peeling’in ciltteki lekelerin, siyah noktaların, sivilcelerin tedavisinde ve cildin nemlenmesini sağlayarak, kırışıklıkları minimuma indirme tedavilerinde kullanılmaktadır.
Peeling, cildin yıpranma durumuna göre, 7- 15 30 gün aralıklarla yapılması isteniyor, cildin kendisini yenilemesini hızlandıran peeling, yaşlanma izlerini önemli ölçüde yavaşlatıyor.
Lekesiz ışıl ışıl bir cilt için  A vitamini
Saç ve cilt sağlığında son derece önemli olan A vitamini, cilt tonunuzu düzenleyerek, güneş kaynaklı lekelerinizi, sivilce kaynaklı izlerinizi gideriyor.
Yoğun nemlendirici etkisinden dolayı ciltte elastikiyet artırımı yapıyor, dolayısıyla cildiniz daha sıkı ve daha gergin oluyor.
Üstelik hücre yenileyici( Anti Aging ) özelliğine de sahip. Bu vitamin lahana, kayısı, yeşil kabak, karaciğer, havuç, balkabağı, patates ve marulda fazlasıyla bulunuyor.
Lekesiz bir cilt istiyorsanız, günde 9 tane gün kurusu  kayısı ve 1 havuç yemeyi unutmayın.
Yaz sıcağına karşı saçları güçlendirmek için ise bir havuç, bir porsiyon kavun yada kayısı yemeyi unutmayın.
Gençlik için C vitamini
C vitamini, ciltteki kollajenin yapımını üstlenmiş, damar yapısını ve bağ dokusunu güçlendirerek, yaralarda iyileşmeyi hızlandırıyor.
Cildin yaşlanmasına sebep olan faktörlerine ve güneşin verdiği zararlara karşı koruma sağlıyor. Lekeleri açarak, kırışıklıkları gidermede büyük önemi olan C vitamini  avakado, kuşburnu, çilek, ananas, domates, soğan ve narenciyelerde fazlasıyla bulunuyor.
Her yaşta genç bir cilt diyorsanız bu besinlerin herhangi birinden günde bir porsiyon tüketin.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu