Teknoloji

Facebook’tan Video Atağı!

Facebook’tan Video Atağı!

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook, video konusunda atılım yapmaya karar verdi. Milyarlarca kullanıcıya sahip olan Facebook’un aldığı bu karar en fazla Youtube üzerinde olumsuz etki yapacak gibi görünüyor.

Facebook, son dönemlerde yaptığı atılımlara bir yenisini daha ekleyerek, video yayıncılığına eğilmeye başladı. Artık Facebook üzerinde video yayınlayan kişilere ödeme yapacak olan Facebook, bu yöntemle sayfadaki video paylaşımını ve izlenme oranını da yükseltmek istiyor. Aynı zamanda bazı önemli televizyon kanallarına da teklif sunan Facebook, içerik üreten herkese reklam gelirinden büyük bir pay vereceğini açıkladı.

Facebook gibi devasa bir sosyal medya platformunda gün içinde 3 milyar civarı video izleme oranı göz önüne alındığında bu karar milyonlarca kullanıcıyı olumlu etkileyecek gibi görünüyor. Bunun yanı sıra artık “embed kodu” kullandırarak video paylaşımına da izin verecek olan sayfa böylece kullanıcılarının başka video izleme platformlarına bağımlı olmamasını sağlayacak.

Facebook, yayınlanan videolara eklenen reklamlar ile kazanılacak paradan yayıncılara pay verileceğini açıkladı ve bu kararla özellikle Youtube gibi video izleme sayfalarını zor durumda bıraktı. Bakalım yeni sistem nasıl karşılanacak?

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu