Güzellik

Kaş Boyarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kaş Boyarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? Kadınların yüz güzelliğinde büyük öneme sahip olan” kaşlar nasıl boyanır, kaş boyarken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir” gibi soruların cevapları merak konusu.

Kaş boyarken dikkat edilmesi gerekenler estetik açıdan yüz güzelliğine önem verenlerin oldukça dikkat ettiği konular arasında yer alıyor. Öncelikle kaşlara bir boyama işlemi yapmadan önce kaşlarda herhangi bir ürün bulunmamasına ve temiz olmasına dikkat edilmeli. Kaşlarda bulunan bir cilt bakım ürünü boyanın kaşlara yeterince nüfus etmemesine ve böylece boyamadan iyi bir sonuç alınmamasına neden olur.

Kaşların Etkili Bir Şekilde Boyanması İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Kaşlara güzel bir temizleme işlemi yapıldıktan sonra, boyama işlemine geçmeden önce kaşların etrafını bir vazelin veya krem yardımı ile çerçevelemelidir. Bu işlem kaşlarınızı boyarken boyanın cildinize taşmaması kaş şeklinin net bir şekilde ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Kaş boyamadan önceki 24 saat içinde yüzünüze herhangi bir bronzlaştırıcı kullanmadığınızdan emin olmalısınız. Kaşlar boyanırken mutlaka kuru olmasına dikkat edilmeli.

Ten ve saç renginize yakın bir boya seçimi yapmanız kaşlarınızın yüzünüzde aykırı bir görüntü oluşturmasını engelleyecektir.

Kaş boyama işlemi sırasında aşırıya kaçmamaya, boyayı yavaş dokunuşlarla ve ince bir tabaka halinde kaşlara uygulamaya dikkat etmelidir. Bu tabakayı her boyanın kuruyup yıkandıktan sonra bir iki ton açık bir renk vereceğini ele alarak uygulayın.

Kaşları boyarken, kaşın başlangıç kısmı daha açık, kavis kısmından kaşların ucuna doğru daha yoğun boyama uygulanmalıdır. Böylelikle kaşların yapısı bozulmadan daha belirgin bir görünüş elde edebilirsiniz. Boyama işleminde çok kalın tabakalar uygulayarak aşırıya kaçılmamalıdır.

Kaşlar Boyandıktan Ne Kadar Süre Bekletilmelidir?

Etkili bir kaş boyama işlemi yapmak istiyorsak, kaşların boyama işlemi tamamlandıktan sonra yeterince beklettiğinizden emin olmak için boyayı bir kenarından kaldırarak kaşlarınızın rengini kontrol edebilirsiniz. İstenilen rengi henüz elde etmediyseniz o bölgeye yeniden boya sürüp kurumaya bırakın.

Kaş boyandıktan sonra eğer çok fazla bekletip çok yoğun bir ton elde ettiyseniz bir pamuk ve yağlı bir makyaj temizleyici ile fazla boyayı çıkarın. Sonrasında bir şampuan ya da yüz yıkama ürünü ile kaşlarınızı yıkayın. Bu işlemler işe yaramadıysa şampuanınız ile karbonatı karıştırarak elde edeceğiniz karışımı kaşlarınıza uygulayıp birkaç dakika bekletin ve yıkayın. Elde etmek istediğiniz rengi görene kadar bu yöntemi tekrarlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu