Yaşam

KADIN VE ERKEKLERİN  DÜNYASI

 

KADIN VE ERKEKLERİN  DÜNYASI

Bu iki kişinin anlatmak istedikleri ve karşı tarafında bunu nasıl anladığından bahsedelim isterseniz. Erkekler Neptün kadınlarda Satürn den gelmiş olsun.

Daha dünyaya gelişleriyle kendilerini belli eden Satürnlülere en büyük ceza konuşmama cezasıdır. Neptünde ise gerekmedikçe ağız açılmaz. Yani bu iki gezegen birbirinden bu kadar farklı.

Eğer bir kadın bir erkeğe o istemeden bir öneride bulunuyorsa, neptünde onun ne yapacağını bilmediğini dile getiriyor demektir. Aslında bu yorum zavallı kadının aklına en son gelen şeydir.

Örneğin, bir çift bilmediği bir yere gider ve yolu bulamaz. Bizim Satürnlü duramaz ve istersen birine soralım der. Bu öneri tamamen eşine olan sevgisinden ve ona yardımcı olmaktan geçmektedir. Fakat Neptünlü bu öneriyi duyunca susmayı tercih edip, kafasında “yine benim bir şey beceremediğimi düşündü” diyerek rahatsız olur. Erkek için hiç kimseden yardım almadan hedefine ulaşmak kadar önemli bir şey yoktur. Burada kadın neptünden gelmiş gibi davranmalı ve erkeğinide böylece yüceltmelidir.. Böyle yapan bir kadında kendini eşine yardımcı olamamakla suçlayacak ve üzüntü içinde olacaktır.

İşte böylesine karmaşık bir düşünceler zinciriyle uzun yıllar farklı dünyaların insanları bir aradayız. Öncelikle erkek kadını, kadında erkeği kendi dünyasında değerlendirmemeli. İşin püf noktası da biraz buradan geçiyor.

Erkeği yaşatmak için kadınların her zaman ona ihtiyaç duyduğunu fark ettirmeleri gereklidir.. İhtiyaç duyulmamak, bir erkek için yavaş yavaş ölmektir.

Neptünlü güven, kabul, takdir, beğenilme, onay ve teşvik beklerken, Satürnlü ise Şefkat, anlayış, saygı, bağlılık, güvence beklemektedir.

Kısaca ;İyi yaklaşım, hoşgörü, birbirini dinlemek ve saygı göstermek, kıyaslamamak, sabırlı olmak ve SEVGİ ….Evet bu maddeleri  ikili ilişkilerde kullanabilen kazanır.

Ya Sizce…

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu