Güzellik

Yüzü İnce Gösteren Allık Sürme Tekniği

 

Yüzü İnce Gösteren Allık Sürme Tekniği

Siz de şişkin yanaklarınızdan ya da geniş çene kemiğinizden rahatsızsanız ve daha ince ve dar bir yüze sahip olmak istiyorsanız hiçbir estetik müdahale de bulunmadan sadece doğru makyaj teknikleriyle ince bir yüze sahip olabilirsiniz. Yüzü ince göstermesi bakımından kullanılabilecek en önemli makyaj malzemesi kesinlikle allık olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle bronz ve koyu tonlarda olan allıklar bu iş için son derece idealdir. Ayrıca ince uçlu ve geniş yelpaze şeklinde bir fırçaya ihtiyacınız vardır.

 

 

Allık Nasıl Sürülür

Doğru allık sürme tekniği için özellikle yüzünüz de allık sürmeniz gereken yeri bulmanız gerekiyor. Bunun için size tarif ettiğim bölgeye allığı bir çizgi şeklinde sürerek ardından geniş uçlu bir fırça ile dağıtmanız gerekir. Dudak kenarlarınızdan kulaklarınıza doğru hafif yukarı giden bir hat boyunca yanaklarına allığı önceki cümle de belirttiğim şekliyle sürerek yanaklarınızı daha ince göstermeniz mümkündür.

Doğru Allık Sürme Yöntemleri

Allık sürme teknikleri özellikle yanak genişletme, inceltme, elmacık kemiği çıkartma ve küçültme gibi pek çok konuda farklı metotlarla sürülerek istenen sonuç elde edilebilir. Siz de yanaklarınız da değişik ve arzu ettiğiniz görünümü yakalamak istiyorsanız doğru şekilde allık sürerek kusurlarınızı kolayca gizleyebilirsiniz. Yanak inceltmek için uygulanan bu sürme tekniği yatay olarak koyu bir çizgi olduğu için o kısmı çukur gösteriyor ve yanaklarınız inceymiş gibi görünüyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu