Ekonomi

Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları

 

Ülkemizdeki siyasi ve ekonomik gelişmelerden dolayı 2018 yılı itibari ile konut kredisi faiz oranlarında değişiklikler olmakta ve bankalara bu oranları güncellemektedir.

Ülkemizdeki ekonomik gelişmeler ve para politikalar hem iş hem de dış tehdit ve gelişmelere paralel olarak 2018 yılı özelinde oldukça değişkenlik göstermektedir. Güncel konut kredisi faiz oranları yapılan değişiklikler neticesinde bankaların kendi internet siteleri üzerinden ilan edilmektedir. Bu sene içerisindeki ani faiz dalgalanmaları sebebi ile konut kredisi kullanmak isteyenler bu güncel oranlarının hepsini incelemeli ve en avantajlı seçimi gerçekleştirmelidir.

Bankaların güncellediği konut kredi faiz oranları genel itibari ile o dönemki borçlanma ve ekonomik durum ile doğrudan bağlantılıdır. Yani ekonomik göstergelerin iyiye gitmesi banka konut kredisi faizleri için düşüş kötüye gitmesi ise yükseliş anlamına gelmektedir. Ülkemizde son dönemlerde konut kredisi faiz oranları yükseliş trendinde yer almaktadır.

En Avantajlı Konut Kedisi Faiz Seçenekleri

Ülkemizde tüketicilerin kredi kullanım oranı oldukça yüksektir. Bunlar içerisinde konut kredileri hem vade hem de meblağ anlamında diğer kredi türlerinden farklılıklar göstermektedir. Çünkü ülkemizde ihtiyaç kredilerini en yüksek vadesi 48 ay ilen bu konu kredilerinde 120 ay ve aylık gelirin yüzde 702ine kadar kredi imkânı verilmektedir.

2018 yılı içerisinde bankaların tarafından gerçekleştirilen en güncel konut kredisi faiz oranları ise şu şekildedir; Yapı Kredi Bankası 1.65, ING Bank 1.68, Garanti Bankası 1.83,  QNB Finansbank 1.83,  Akbank 1.83, TEB 1.68, Fibabanka 1.78, Ziraat Bankası 1.38, Vakıfbank 1.38, Halk Bank 1.38, Türkiye İş Bankası 1,60 şeklindedir. 100.000 TL bir ev kredisi ihtiyacında aylık kredi ödeme anlamında 60 ay vadeli kredide en avantajlı taksit oranı 2462 TL ile Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından sunulmaktadır.

 

 

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu