Ekonomi

Denizbank EFT İptal Yöntemleri Nelerdir?

Denizbank EFT İptal Yöntemleri Nelerdir? EFT işlemi bireysel ya da ticari müşterilerinin banka aracılığı ile en çok yapılan işlemdir. Denizbank EFT iptali nasıl yapılır? Sorusuna yanıt vermeye çalıştık.

Denizbank EFT İptal Yöntemleri Nelerdir? Bazı platformlar üzerinden yapılan EFT işlemini iptal edebilirsiniz. EFT işlemini sorunsuz olarak gerçekleştirebilmeniz için bankalar kısa zamanda yapabileceğiniz bazı imkanlar sunuyor. Bu kanallar internet, mobil bankacılık ve ATM’ler üzerinden yapabilirsiniz.

EFT işlemlerinde bazen yanlışlıklar yapılmaktadır. EFT işlemini iptal etmek için öncelikle hangi iptal kanalını tercih etmelisiniz bu oldukça önemlidir!

Denizbank EFT İptal Etme

Para transferi işlemini EFT ile gerçekleştirdiğinizde bazı aksaklıklar olabilir. İşte bu nedenle EFT iptali oluşturulmaktadır. Ancak burada önemli bir noktayı hatırlatmak istiyoruz. Yapılan EFT işlemi onaylandıktan sonra para eğer karşı tarafın hesabına aktarılmış ise işlemi iptal edemezsiniz. Fakat “paramı yanlış bir hesap numarasına gönderdim” diyorsanız bu işlemin işlemi yapabilirsiniz.

EFT iptalinde paranın hesaba geçme durumu ile bağlantılıdır. Yani paranız eğer karşı tarafa ne kadar çabuk gerçekleştiğine göre değişecektir. Burada en hızlı Denizbank Müşteri Hizmetleri iletişim numarası olan 0850 222 08 00 arayarak işlemin iptalini isteyebilirsiniz. Şubeye gitmeden ya da başka bir iptal kanalını denemenize gerek kalmadan bu numarayı arayarak daha hızlı sonuca ulaşabilirsiniz. İlk EFT iptal kanalı olarak müşteri hizmetlerinin olduğunu belirtmek isteriz. İşlem buradan daha hızlı yapılacaktır. Hızlı yapılması nedeni ise siz EFT’yi yaptıktan sonra paranın hesaba geçiş süresi 15-20 dk’dır. İşlemin iptalinin hızlı bir şekilde sonlandırılması gerekir.

Eğer para hesaba ulaştı ise süreç biraz daha uzun sürecektir. Nedeni ise bankanın karşı taraftan teyit almasıdır. Bu durum da Denizbank’ı arayarak EFT’nin iptal talebini açmanız gerekiyor. Karşı tarafın bağlı olduğu bankayı arayarak işlemin iptal edilmesini ve para iadesi işlemini talep edecektir.

Yaptığını EFT işlemi karşı bankanın EFT havuzunda bekliyor ise işlemi iptal etmeniz oldukça kolaydır. Bu durumda Denizbank müşteri hizmetlerini arayarak karşı bankanın müşteri hizmetlerini arayarak bankalar arası görüşme gerçekleşecektir. Dilerseniz bu işlemi sizde yapabilirsiniz.

Denizbank EFT iptali için internet ve mobil bankacılık bölümünden para transferleri menüsü altında henüz tamamlanmamış olan işleminizin iptalini yapabilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu