Güzellik

Evde Yapılan Güzellik Maskeleri – Kuşburnu İle Cilt Maskesi

Kuşburnu İle Cilt Maskesi

Kuşburnu sıklıkla çayını yaparak içtiğimiz bir bitkidir. Aktarlarda kolay bir şekilde bulabileceğimiz bu bitki, evde yapılan güzellik maskeleri için de kullanılabilmektedir. Bitkinin içeriğinde yüksek miktarlarda protein, şeker C ve A vitaminlerinin bulunması sayesinde, çok etkili bir cilt maskesi olmaktadır. Özellikle kuşburnu ile cilt maskesi, sivilceli ciltlerde çok olumlu sonuçlar vermektedir. Ayrıca içerdiği sodyum, kalsiyum ve potasyum gibi mineraller sayesinde cildi besleyerek, hücre yenilenmesine katkıda bulunması da genç ve sağlıklı bir cilde kavuşmamızı sağlamaktadır.
Kuşburnu İle Cilt Maskesi Malzemeleri
Yarım çay bardağı süt
100gr kuşburnu
1 tatlı kaşığı bal
5 damla jojoba yağı
Maskenin Hazırlanışı Ve Uygulama Şekli
Maskeyi hazırlamadan yarım saat önce, kuşburnunu sütün içine koyarak bekletelim. Daha sonra tüm malzemeyi, blender yardımı ile iyice karıştıralım. Ancak malzemeyi hazırladığımızda hiç bekletmeden uygulamamızda fayda vardır. Eğer maske havayla ve ışıkla uzun süre temas ederse, içindeki vitaminler ölmeye başlayacağı için etkisi azalır.
Önceden temizlediğimiz cildimize maskeyi iki aşamalı sürmeliyiz. Önce bir kere sürüp 10 dakika kadar bekleyelim. Daha sonra, tekrar ikinci katı sürerek sürme aşamasını tamamlayabiliriz. Yarım saat sonra soğuk su ile yüzümüzü yıkayarak maskeyi temizleyebiliriz. Bu maskeyi haftada bir defa uygulamak yeterli olacaktır.
Demlediğiniz kuşburnu ile yarı yarıya oranında, kuşburnu çayı ve sirke karışımı da, çok etkili bir tonik olacaktır. Her akşam uygulanabilecek bu tonik, hücresel yenilenmeyi hızlandırır ve gözenekleri sıkılaştırır. Evde yapılan güzellik maskeleri arasında, önemli bir yere sahip olan, kuşburnu ile cilt maskesi kullanımı, bir ay sonra gözle görülür bir etki sağlayacaktır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu