Sağlık

Elma Diyeti İle 5 Günde 7 Kilo Verin!

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyenlerin tercih edebileceği elma diyeti ile 5 günde 7 kilo vermeniz mümkündür. Özellikle diyeti doğru şekilde uygulamanız istediğiniz gibi beş gün içerisinde 7 kilodan kurtulmanızı sağlamaktadır. Dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi gün boyunca 8-10 bardak kadar su içilmesi gereklidir. Bunun yanı sıra gün içerisinde 1 saat kadar yürüyüş yapılması gerekmektedir. Elma düşük kalorisi sayesinde diyet boyunca kısa zaman içerisinde kilo vermenizi sağlamaktadır.

5 Günde 7 Kilo Verdiren Elma Diyeti

Kısa sürede kilo vermek isteyenler için elma diyeti tercih edebilecek diyet seçenekleri arasında yer almaktadır.

1.Gün

Gün boyunca acıktığınız durumlarda doyana kadar elma yemeniz serbesttir. 10-12 bardak su içilmesi gerekmektedir.

2.Gün

Kahvaltıda doyana kadar elma yenilebilir. Öğle yemeğinde limon ve sirke ile hazırlanmış olan yeşil salata ve bunun yanı sıra süzme peynir yenilmektedir. Akşam yemeğinde yine aynı şekilde doyana kadar elma yenilmesi serbesttir.

3.Gün

Kahvaltıda bir dilim kepekli ekmek, bir parça tavuk ve bir elma yenilmesi gerekir. Öğle yemeğinde ise bir adet havuç, salatalık ve kerevizden oluşan salatanın tüketilmesi gerekir. Akşam yemeğinde yine doyana kadar elma yenilmesi serbesttir.

4.Gün

Kahvaltıda bir dilim kepekli ekmek, bir parça tavuk ve bunun yanı sıra bir elma tüketilmesi gerekir. Öğle yemeğinde sebze salatasıyla 100 gr balık tüketilmesi gerekir. Akşam yemeğinde ise yağsız bir bardak süt içerisine bir yemek kaşığı yulaf suda bırakılarak süzüldükten sonra eklenerek tüketilmelidir.

5.Gün

Kahvaltıda bir elma ve haşlanmış bir yumurtanın yanı sıra bir dilim kepek ekmeği tüketilmelidir. Öğle yemeğinde ise bir kase salata ve bir parça ızgara tavuk tüketilmelidir. Son olarak akşam yemeğinde doyana kadar elma yenilmesi mümkündür. Birebir aynı şekilde uygulanması 5 günde 7 kilo verilmesini sağlamaktadır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu