Yaşam

Davetiye Nedir Ve Ne İşe Yarar?

Sedef Davetiye 3703
Davetiye Nedir Ve Ne İşe Yarar?

Davetiye toplantı, seminer, nişan, düğün ve açılış gibi özel etkinliklerde, katılmasını istediğimiz kişiye gönderilen, davet amaçlı kısa yazıdır. Davetiyede kimin, neyi, nerede yaptığı ve zamanı açık bir dille tam olarak belirtmelidir. Davetlerdeki özel durumlara göre de, ek bilgiler belirtilebilir. Örneğin davetiyenin kaç kişi için olduğu, özel kıyafet giyilip giyilmeyeceği veya çocuk getirilip getirilemeyeceği, davetiyelerde belirtilebilir. Davet eğer resmi bir toplantı ise, davet programı ile ilgili bir gündem bilgisi de yazılabilir. Özellikle etkinliğe katılacak kişi sayısı önemli ise, telefon numarası verilerek, lütfen cevap verin şeklinde not yazılabilir. Bu şekilde gönderilmiş davetiyeler için, geri dönüş yapmamız önemlidir. Davete katılıp katılamayacağımızı bildirmek, nezaketen olsa da yapılmalıdır. Genellikle özel hazırlanmış metinler, istenilen davetiye modellerine, matbaada bastırılır. Çok nadir olsa da, özel davetlerde elle yazılan davetiyelerde kullanılmaktadır.

Davetiye Metni Nasıl Olmalıdır?

Davetiye metni hazırlanırken, özellikle nazik ve kibar bir anlatım üslubu kullanılmalıdır. Yazı kısa fakat net ve açıklayıcı olmalıdır. Etkinliğin kim tarafından yapıldığı, nerde yapılacağı, zamanı ve açık adresi mutlaka belirtilmelidir.

Davetiye Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Davetiye seçerken dikkat edilmesi gereken ilk şey, yapılacak etkinliğin türüne göre, uygun kompozisyonda davetiye seçmek olacaktır. Örneğin sünnet düğünü için, seçilecek davetiyede, daha çok sünnet temalı davetiye çeşitleri, seçmeniz uyumlu ve uygun olabilir. Her tür etkinlik için, pek çok model vardır. İstediğiniz modeli beğenip seçmeniz ve içerik metni belirlemeniz, yeterli olacaktır. Çok miktarda modeli bulunan davetiye çeşitleri, her zevke ve kesime hitap edebilmektedir. Artık yazılması ve dağıtılması, eskisi kadar zor olmayan davetiyeler, hemen hemen her etkinlik için kullanılmaktadır.

Davetiyeler Ne İşe Yarar?

Bizim için önemli ve özel günlerimizde, sevdiklerimizin yanımızda olmasını isteriz. Onları yapacağımız bu etkinliğe, davet etmenin en güzel yolu da davetiyelerdir. Bir anlamda, davetiyeyi göndermiş olduğumuz kişiye, bizim için özel olduğunu ve yanımızda olmasını istediğimizi, anlatmanın yoludur, davetiye. Davetiyeyi alan kişinin, davete katılması da önemlidir. Daveti veren kişiye verilen değeri katılarak gösteririz. Tabi gidilmeye engel bir durum oluşmuşsa, bunu uygun bir yolla davet sahibine bildirmek gereklidir. Bu hem nezaketen hem de ona verdiğimiz değeri göstermek için, gerekli bir davranış şeklidir.

Detaylı bilgi ve davetiye modelleri için lütfen www.sedefcards.com u ziyaret ediniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu