Yaşam

Alışverişin 10 Altın Kuralı

Alışverişe çıkarken alacağımız şeyler dışında her şeyi aldıysanız bu yazıyı okumanızı şiddetle tavsiye ederiz. Nedeni ise aktaracağımız bilgilerin sizin alışveriniz de bir düzene oturtarak isteklerine göre bir alışveriş listesi oluşturabilirsiniz.

Alışverişin 10 Altın Kuralı
Alışverişin 10 Altın Kuralı

Alışverişin 10 Altın Kuralı ve Önemi

Alışverinizin en önemli kuralı alışverişe çıkmadan önce bir alacak listesi oluşturmaktan geçiyor. Onu hazırladınız şimdi ise yapacağınız kendinizi çok iyi hissettiğiniz bir şeyler giyip alışverişe çıkmaktır. Bunun nedeni ise alışverişe çıktıktan sonra kendinizi kötü hissedip yeni bir elbise, ayakkabı ve ya aksesuar almamanız içindir. Kendinizi iyi hissettiğiniz şeyleri giydiniz. Bundan sonra ise yapacağınız ilk şey indirim günlerini takip etmektir. İndirim günlerinin genellikle ilk günlerinde alışveriş yaparsanız stok sorunu yaşamadan istediğiniz eşyayı alabilirsiniz. Yapacağınız mağazada da değişim,  iade gibi seçeneklerin olmasına dikkat çekin ve bundan yararlanabileceğinizi unutmayın. Alışverinizi yaptınız, ama üstünüze olmuyor ya da kendinizi aldıktan sonra kötü hissettiniz,  sırf indirimde ve ucuz olduğu için aldıysanız bu alışkanlığınızdan vazgeçin. Rahat ve uygun olmasına dikkat edin ne kadar ucuz olsa da giymek istemeyeceğiniz bir ürün almanızın size bir faydası olmaz.

Alışverişin 10 Altın Kuralı
Alışverişin 10 Altın Kuralı

Alışverişlerinizde uygulayacağınız bu tavsiyeler sizi pahalı ve belirli günlerden sonra kullanamayacağınız eşyaları satın almaktan kurtarır. Sırf alışverişe gittiniz bir şeyler almak için alışveriş yapmayın. Kendinizi iyi hissetmek istiyorsanız ihtiyaçlarınız dâhilinde bir takım şeyler almak hem sizi iyi hissettir hem de kendi ihtiyaçlarınızı gidermenizi sağlar.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Alışveriş biz kadınlar için vazgeçilmez bir tutkudur. Alışverişe çıktığımız zaman kendimizi kaybediyoruz resmen. İhtiyacımız olmadığı halde alıyoruz. Buna bir son vermeli ve alışveriş listesi yapıp onun dışına çıkmamız gerekiyor. .))

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu