Dekorasyon

Küçük Alan Dekorasyonunda Yapılan Hatalar

Büyük kent merkezlerinde yaşayan kişiler için istenen büyüklükte, genişlikte ve uygun fiyatlara ev bulabilmek oldukça zorlu bir iş haline gelebiliyor. Bu durumda genel olarak seçilen evlerin daha küçük olmasına neden oluyor. Yine insanın kendi evi olması dolayısı ile kendi yaşam alanını kendi istediği gibi düzenlemek ve dekora etmek istiyor.

Küçük Alan Dekorasyonunda Yapılan Hatalar
Küçük Alan Dekorasyonunda Yapılan Hatalar

Genel olarak insanlar, küçük ev dekorasyonu yapma konusunda her zaman genel olarak yaptığı hataları sürekli olarak tekrarlıyor. Bu hataların başında da özellikle renk kullanmamak geliyor. Özellikle küçük evlerin dekorasyonlarında canlı renklerin kullanılması ortamın çok daha ferah ve aydınlık olmasını sağlamasının dışında da daha huzur verici olmasını sağlar.

Küçük Alan Dekorasyonunda Yapılan Hatalar
Küçük Alan Dekorasyonunda Yapılan Hatalar

Küçük Evlerde Kesinlikle Desene Yer Verin

Bunun dışında çok yaygın bir şekilde küçük ev dekorasyonlarında tamamen sade dekorasyonlar ile desensiz mobilya ve dekorların kullanılması da alanın daha da küçük bir izlenime sahip olmasına neden olabiliyor. Bu noktada çok fazla desen kullanmak istemeyen kişiler, daha basit desen detaylarını kullanarak da yapılan bu önemli hatanın ortadan kaldırılmasını sağlayabiliyorlar.

Ayrıca zaten küçük olan mekanın içerisinde gerektiğinden fazla eşya ve mobilya kullanılması da son derece yanlış bir küçük ev dekorasyon yaklaşımıdır. Özellikle daha ferah ve daha rahat bir alan yaratarak huzur dolu vakitler geçirebilmek için küçük ev dekorasyonlarında kesinlikle gereksiz eşya ve mobilya kullanımından kaçınılması gerekiyor. Sadece önemli ve fonksiyonel yapıya sahip olan mobilya ve eşyaların kullanılmasına özen gösterilmesi gerekiyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 10 yıllık bir iç mimarım. Genelde şimdiye kadar karşılaştığım evlerde küçük olan odaları ev sahipleri büyük görünmek istediklerini hep söylerler. eğer sizlerde bu durumla karşı karşıyasanız mutlaka mobilyalarınızda renkli desenler kullanın. bu odanın nakış açsını ve görsel açısından değişecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu