Yaşam

Ailece Gidilecek Tatil Önerileri

Koskaca bir sene çalıştınız ve artık sağlam bir tatili hak ettiğinizi düşünüyorsunuz. Artık biraz kendinize zaman ayırmanızın vakti geldi.Hatta geçiyor bile. Hiçbir şey düşünmeden tatil yapmak istiyorsunuz.Deniz, güneş ve siz. Saatlerce güneşlenmek, denize girmek, okumayı hep ertelediğiniz o kitabı güneşlenirken okumak en büyük düşünüz.

Ama yalnız değilsiniz, siz kocaman bir ailesiniz ve çocuklarınız var, çocuklarınızı da bırakıp gidemeyeceğinize göre aile boyu tatil yapmanız kaçınılmaz.

Türkiye’de Çocukla Tatile Nerelere Gidilir?

İşte asıl soru bu. Siz bu tatili hem sizin keyfiniz kaçmadan, hem çocuklarınız da eğlenebileceği biçimde nasıl değerlendirebilirsiniz.

Gelin birkaç öneri sunalım:

  • Ölüdeniz Fethiye’de yer alan Lykia grubuna bağlı Liberty Otel Lykia en iyilerden birisi. İçinde hem çocuk ve bebek odası, hem oyuncak odası, hem çocuklar için özel havuzlar var. Ayrıca çocukları eğlendirmek için özel bir ekip bile mevcut. Siz tatilinizi yaparken bebeğiniz ve/veya çocuğunuz emin ellerde.
  • Kemer’de yer alan ve Türkiye’nin en ünlü otellerinden biri olan Maxx Royal Golf Resort’da çocuklu aileler için her şey düşünülmüş. Trombolinler,özel çocuk ormanı, sinema salonu ilk anda göze çarpanlar.
  • Yine Fethiye’de bir diğer alternatif, Hillside Beach. 8 ile 13 yaş arasında çocuğunuz var o yaşta bir çocuğun arayacağı her şey burada fazlasıyla mevcut.Çocuğunuz spor yapabilir, dalış dersleri alabilir, yüzebilir.
  • Side’de yer alan Otium Eco Club’da adından da anlaşılacağı üzere tam bir ekolojik cennet. Çocuklar burada düşlerinde ne varsa sınırsızca yapabilir ve çocuk olmanın tadını çıkarabilirler.
  •  4 ile 15 yaş arası bir çocuğunuz varsa Voyage Belek tam size göre. Lunapark da var, çocuklara özel disko da.

Bu örnekler çoğaltılabilir. Burada sadece beş tanesine yer verildi. Ama her zaman çocukların için de özel alanları olan otelleri ve tatil köylerini seçmek bir avantaj. Hem aile, hem çocuk için.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu