Yaşam

Ağlayan Bebeği Sakinleştirmenin Yolları

Bebekler evlerin neşe kaynağı olurken ağlamaları ve mutsuz olmaları durumunda ev halkının tümü aynı anda huzursuz olabilir. Hayattan bihaber ve huzursuzluklarının sebebini de bilemeyen bebekler size de anlatamaz ve bu durumda ne yapacağınızı bilemezsiniz. Genellikle bebekler kapalı ve havasız ortamlardan bunalarak ağlayabilirler. Özellikle toplu taşıma araçlarına binecekseniz bebeğinizin ağlayabileceğini unutmadan normalde ne tür davranışlar sergileyerek susturuyorsanız yine aynı şekilde gerekli oyuncaklarını ve ilgisini çekecek eşyaları yanınızda bulundurmayı unutmayın.

Ağlayan Bebeği Sakinleştirmenin Yolları
Ağlayan Bebeği Sakinleştirmenin Yolları

Bununla birlikte ağlayan bebekler için çok sıcak ortamlarda bulunmaktan kaçının. Bebeğiniz ağlamaya başladı ve susturamıyorsanız muhakkak bulunduğunuz mekânı değiştirin. Eğer oturuyorsanız ayağa kalkın. Ayakta iseniz oturun ve sinirlenmesini sağlayacak hızlı sallamalardan kaçınarak bebeğinizle konuşmayı deneyin. İlgisini çekecek herhangi bir oyuncak ya da teknolojik cihaz ile bebeğinizi susturabilirsiniz.

Ağlayan Bebeği Sakinleştirmenin Yolları
Ağlayan Bebeği Sakinleştirmenin Yolları

Ağlayan bebekler için Ne Yapmak Gerekir

Bebeğiniz sizin için en değerli varlıktır şüphesiz. Onun canının acıması en çok sizi üzer. Fakat kimi zaman özellikle yaşına bile girmemiş olan ağlayan bebekler, hangi sebepten ağlar bilemezsiniz. Bu durumda ağlamasına sebep olabilecek her türlü durumu ortadan kaldırmanız gerekecektir.

Örnek vermek gerekirse bezini değiştirmeniz veya susamışsa suyunu yanınızda hazır bulundurmanız gerekir. Her iki durumla ilgili de sorun yoksa belki farklı bir rahatsızlığı olabilir. Bebeğinizde ağlama durumu kronikleştiyse doktora gitmeli ve genel bir muayeneden geçmesini sağlamanız gerekebilir. Sebepsiz yere bebeğinizin çok fazla ağlaması bir rahatsızlığın da belirtisi olabilir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bebeğim çok ağlıyordu ve daha ilk çocuğumdu ne yapacağım konusunda hiç bir fikrim yoktu. Etraftan çevreden ne kadar bilgi alsam da hepsi boştu. Herkes kafasına göre bir şeyler söylüyordu. size tavsiyem kendi bebeğinize göre hareket edin ona göre araştırıp uygulayın sonuçta her bebek aynı değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu