Yaşam

Uzun Süre Ayakta Kalmak Çok Zararlı

Vücut sağlığımız için bazı önemli kurallar vardır. Bunlar yerine getirilmediği takdirde, bazı sıkıntılar su yüzüne çıkar ve bu durum bizlerin hayatını olumsuz bir şekilde etkilenmesine neden olur. Özellikle hostes, host ve güzellik salonu çalışanları, yani uzun süreli ayakta kalmak suretiyle işlerini yapmaya çalışanlar, bir süre vücutta düşkünlük ve bitkinlik görünür.

Uzun Süre Ayakta Kalmak Çok Zararlı
Uzun Süre Ayakta Kalmak Çok Zararlı

Ayakta Kalmak ve Çözüm Önerileri

Saydığımız bu iş kalemlerinde görev alan insanlarda uzun süreli ayakta kalmak ile birlikte bazı olumsuz etkiler ortaya çıkar. Bunlardan bazıları şunlardır. Ayaklarda ve bacaklarda bir süre sonra şişmeler meydana gelir. Günün sonunda yeterli bir dinlenme süresine sahip olunmaması, varis oluşumunun başlamasına neden olur. Bu genellikle bayanlarda görülen bir rahatsızlıktır. Yine görülen topuk dikeni de, bu süreç sonucunda ortaya çıkan bir rahatsızlıktır.

Uzun Süre Ayakta Kalmak Çok Zararlı
Uzun Süre Ayakta Kalmak Çok Zararlı

Bu tür rahatsızlıkların giderilmesi noktasında bazı yollar mevcuttur. Özellikle tercih edilecek ayakkabılar, bu noktada çok önemli olacaktır. Rahat ve esnek bir ayakkabı tercihi, ayağın hava almasını ve daha rahat bir düzlem içerisinde hareket etmesini sağlayacaktır. Bu noktada seçilecek olan ayakkabının, normalden yarım veya bir numara büyük olmasına dikkat edilmelidir. Alınacak olan ayakkabının sıkmaması ve burun kısmının özellikle geniş olması tercih edilmelidir.

Mevsimine göre de ayakkabı tercihlerinin yönlendirilmesi de, son derece önemli olacaktır. Mesai sona erdikten sonra eve gelindiğinde, uzun bir süre boyunca ayakkabı içinde kalacak olan ayağın, sıcak su ile buluşması sağlanmalıdır. Sıcak su, bu anlamda çok faydalıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu