Yaşam

Rimel Sürerken Bunlara Dikkat!

Daha uzun ve dolgun kirpiklere sahip olmak için rimel sürmek konusunda özellikle dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır.

Doğru şekilde uygulanmayan rimel nedeniyle özellikle yapış yapış kirpiklere sahip olmalı söz konusu olabilir. Bu nedenle rimel sürerken bunlara dikkat etmeniz gerekir. Doğru şekilde yapılacak olan uygulama kirpiklerinizin daha uzun ve dolgun görünmesini sağlar. Bunun yanı sıra yanlış uygulamalar özellikle kirpiklerin birbirine yapışması veya farklı durumların söz konusu olması nedeniyle istenmeyen bir görüntü ortaya çıkartabilir.

Aşağıdan Yukarıya Doğru Uygulama

Rimel uygularken özellikle aşağıdan yukarıya doğru uygulama yapılması gerekir. Dipte kalan kirpiklerin atlanmadan uygulama yapılması özellikle daha etkileyici bir görüntü ortaya çıkartmaktadır. Aynı hareketi iki ya da üç defa uygulanması yeterli olmaktadır. Bu sayede kirpiklerinize istediğiniz gibi dolgunlaştırabilir ve daha hoş görünmesini sağlayabilirsiniz.

Zigzag Şeklinde Uygulama Yapmak

Kirpiklerinize özellikle rimel sürerken dikkat edilmesi gerekenler arasında zigzag şeklinde kirpiklerin yoğunluğunun artırılması gerektiğidir.

Ters Yönde Uygulama

Uygulama yapılırken özellikle köpeklerin çıkış yönünün tersine doğru rimelin uygulanması gerekir. Bu sayede kirpiklerinizin kıvrılmasını sağlayarak daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Daha Büyük Gözlere Sahip Olmak İçin

Gözlerinizi daha büyük göstermek istediğinizde özellikle maskaraya en dipten başlayarak kirpiklerinize uygulamanız gerekir. Bakışlarınızı daha büyük göstererek dikkat çekmek istediğinizde doğru şekilde uygulama yapmanız istediğiniz sonucu elde etmenizi sağlar.

Bakışları Etkili Hale Getirmek

Makyaj yaparken özellikle maskara uygulama konusunda dikkat edilmesi gereken durumlar bulunmaktadır. Bakışlarınızı etkileyici göstermek istediğinizde özellikle maskarayı doğru şekilde uygulamanız gerekir. Maskara uygularken dikkat edilmesi gereken ayrıntılar arasında özellikle dipten başlayarak yukarı doğru uygulama yapılması gereklidir. Aynı zamanda daha dolgun göstermek için zigzag uygulama yapılabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu