Sağlık

Kuru Gözden Koruyacak 4 Kış Önerisi Nedir?

Kuru gözden koruyacak 4 kış önerisi için uzmanların listesinde neler bulunuyor? Kuru gözden korunmak için öneriler nelerdir? sorusunun cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kuru gözden koruyacak kış önerisi için uzmanların çeşitleri görüşleri bulunuyor. Çünkü günümüzde genel olarak göz kuruluğu sorunu kış aylarında sıklıkla yaşanmaktadır. Genel sağlık açısından da uzmanlardan sürekli öneriler isteniliyor.

Göz kuruluğunun nedenleri; soğuk hava, rüzgar ya da kuru hava olabiliyor. Kış ayları ile birlikte göz kuruluğu yaşayan kişilerin sayısında ciddi artışları yaşanıyor. Özelliklede son yıllarda soğuk havalar; insanlarda sürekli olarak göz kuruluğunu yaşamasına neden oluyor. Genel olarak ise göz kuruluğunu önleyen öneriler uzmanlar tarafından şu şekilde sunuluyor. İşte uzman önerileri;

1-) Nemli Ortamlar Oluşturun

Göz kuruluğu nemli havaya olan ihtiyaç kaynaklı olarak oluşuyor. Bu yüzden evinizde ya da iş yerinizde nemli alanlar sağlayarak göz kuruluğunu önleyebilirsiniz. Özelliklede çocuklarda göz sağlığı için nemli hava kullanımı şart oluyor.

2-) Yeterli Miktarda Su Tüketin

Vücuttaki nemlendirme görevini su sağlar. Su her açıdan sağlık demektir. Kış aylarından eksik kalan nem, su tüketimleri ile sağlanabilir. Kuru gözü nemlendirme işlemi su ile gerçekleşebilir. Bu yüzden de özelliklede kış aylarında su tüketimine dikkat etmek gerekir.

3-) Fındık Veya Ceviz Tüketimi Göz Kuruluğunda Etkili

Göz sağlığına iyi gelen pek çok besin bulunuyor. Kuru göze iyi gelen besin çeşitleri ise; fındık ve ceviz oluyor. Kuru göz rahatsızlığı ile karşı karşıya kaldıysanız; fındık ya da ceviz tüketimi ile bu soruna engel olabilirsiniz. Özelliklede kış düşen enerji için de fındık ya da ceviz tüketimi iyi gelir. Böylece kış hem sağlıklı enerjiye hem de göz kuruluğuna engel olunmuş oluyor. Bu yüzden de kuru göz önlemek için en çok fındık ya da ceviz tüketimi tercih ediliyor.

4-) Güneş Gözlüğü Kullanın

Kış aylarında karlı havalar ile genellikle başımız dertte olur. Karın genel görüntüsü göz sağlığına ve nemine iyi gelmez. Bu yüzden de kuru gözü korumak için genellikle güneş gözlüğü kullanımı öneriliyor. Çünkü güneş gözlüğü; gözdeki nemin kurumamasını sağlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu