Teknoloji

Apple Watch SE Hakkında Merak Ettikleriniz

Apple Watch SE Hakkında Merak Ettikleriniz hakkında her şeyi sizlerle paylaştık. Apple fiyatı ve şaşırtıcı üstün özellikleri ile yine gözde olmayı başardı. Apple Watch SE bu kez tasarımlı saatleri ile daha güçlü bir şekilde karşımızda. Tüm özellikleri ile işte karşınızda…

Apple Watch SE ekranı büyük retina ve kendi dünyasında oldukça gelişmiş özelliklere sahip. Fitness sensörleri takibi yanında sağlık ve güvenlik özellikleri mevcut. Fiyatı konusunda da beklemediğiniz oranlarda oldukça şaşırtıcı.

Günlük spor aktivite durumlarınızı takip eden bir arkadaşa merhaba diyebilirsiniz. Sizi yüzerken dahi yalnız bırakmayacaktır. Hem yüzme hem de diğer spor alanında yaptığınız tüm hareketlerinizi hassas bir şekilde takip etmektedir. Yüzme, koşma, dans hatta yogo ile aklınıza gelebilecek tüm hareketlerinizi ölçülendirip kişiselleştirebilirsiniz.

Apple Watch Se ile aramalarınızı, mesajlarınız, müziğiniz kesintisiz olarak devam etmektedir. Özelliklerinden yararlanmak için Siri’yi kullanabilirsiniz. Ve bunların tümü bileğinizde taşıyabiliyorsunuz. Kalp atışı hızınızı takip ederek fazla yükseldiğinde ya da düştüğünde kalp ritminizin bildirimlerini alabilirsiniz. Güvenlik özelliği ile acil ‘SOS’ düşme algılama özelliklerine sahiptir. Yardıma ihtiyacınız olduğunda sizi acil çağrı merkezine hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlıyor. Uyku düzeninizi ayarlama seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz.

Apple Watch SE Teknik Özellikler

Cihazın serisindeki boyutları ile aynıdır. Ancak Retina ekranı sayesinde kadranında daha fazla bilgiyi ve uygulamayı görebilirsiniz. Diğer özellikleri ise;

• Kalbinizle olan tüm bildirimleri alabilirsiniz. Uykunuzu takip edebilir, yardım isteyebilirsiniz.

• Günlük olarak tüm aktivitelerinizi takip edebilir, sevdiğiniz favori antrenmanlarınızı ölçülendirebilirsiniz.

• Telefon aramalarınızı, mesajlarınızı, müziklerinizi ve Siri’yi bileğinizdeki saat ile daha fazlasını yaşayabilirsiniz.

• Farklı saat kadranlarını kullanabilme ya da seçebilme özelliği bulunmaktadır. Kişiselleştirebilirsiniz.

• Havuzda, denizde yani su altında 50 metreye kadar dayanıklılığa sahip özelliği var.

• Kalp ritminizin düzensiz olduğuna dair bildirimleri alabilirsiniz. Bu özelliği 22 yaş altı ve öncesinde atriyal fibilasyon tanısı konulmuş kişilerde kullanımına uygun değildir.

• Saatin ile Wi-Fi ye bağlanma özelliğine sahiptir.

• EKG uygulaması ile alanındaki tek cihazdır. Elektro kardiyograininkine benzer bir EKG sonucu alabilme özelliği

bulunur. İOS ve watchOS en yeni sürümlerinde kullanılmaktadır.

• Farklı kayış özellikleri bulunmaktadır.

• Saatteki diğer özellikler geliştirilerek kişiselleştirilebilir veya özelleştirilebilir. Çünkü bazı özellikler her bölgede veya her dilde kullanılamayabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu