Güzellik

Koltuk Altı Kararmasına Karşı En Doğal Çözümler

Koltuk Altı Kararmasına Karşı En Doğal Çözümleri sizler için araştırdık. En sık karşılaşılan cilt problemlerinden biri olan koltuk altı kararması için uygulanan çok sayıda doğal yöntem mevcuttur.

Koltuk altı kararmasına çözüm için öncelikle bunun altında yatan neden öğrenilir ve buna uygun bir tedavi şekli planlanır. Zaman içerisinde ortay çıkabilen ve herkeste görülebilen bir sorun olan bu durum koltukaltı derisinin hassas bir yapıya sahip olması nedeniyle ortaya çıkar. Özellikle koltukaltı kıllarını jiletle temizlerken ters baskı yapmak derinin çabuk kararmasına yol açar. Bunun yanı sıra tahriş, pişik, yoğun terleme ve ter kokusu gibi durumlar da derinin zaman içinde koyu bir renge sahip olmasına neden olur.

Koltuk Altı Kararmasına Karşı Doğal Öneriler

Sıklıkla görülen koltukaltı kararmasına karşı doğal öneriler içerisinde ilk sırada karbonat yer alır. Bir tatlı kaşığı karbonat su ile karıştırılarak macun kıvamına getirilir ve cilde sürülür. Ardından bol su ile durulanır.

Domates içerisinde bulunan bileşenler sayesinde cilt bakım ürünleri arasında sıklıkla yerini alır. Özellikle domates ile hazırlanan pirinç unu maskesi kararmaya engel olur ve o bölgenin temizlenmesini sağlar. Bunun için ilk olarak domatesler soyulur ve rendelenerek içerisinde az miktarda pirinç unu eklenir. Macun kıvamına getirilen karışım kirden arındırılmış olan koltukaltı bölgesine sürülerek biraz bekletilir. Tamamen kuruduğundan emin olunduğunda ılık su ile durulanır. Domates ve karbonatın haricinde koltukaltı kararması için patates, salatalık, limon kullanmak da etkili olacaktır.

Koltukaltı Kararması Nasıl Geçer?

Koltukaltı kararmasını önlemek için doğal bir kür hazırlanabilir. Bu amaçla kullanılacak malzemeler arasında bir tatlı kaşığı pirinç, bir tatlı kaşığı yoğurt ve bir tatlı kaşığı sirke yer alır. Kür için bütün malzemeler temiz bir kabın içerisinde iyice karıştırılır. Daha sonra tüylerden ve kirden arınmış olan koltukaltı bölgesine sürülür. Yaklaşık olarak yirmi dakika kadar bekletilir. Bu süre içerisinde iyice kuruyan maske ardından bol ve ılık su ile durulanır. Temizlendikten sonra bölgeye pudra sürülerek yumuşatılır. Bu işlem düzenli olarak uygulandığında koltukaltındaki kararmanın zaman içerisinde giderek azaldığı görülecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu