Güzellik

Kirpikleri Doğal Olarak Uzatmanın Yolları Nelerdir?

Kirpikleri Doğal Olarak Uzatmanın Yolları Nelerdir? Yüz güzelliğinde gözlerin, dolayısıyla kirpiklerin önemi çoktur. Kirpikler, yüz güzelliği açısından gözlerde bir süs görevi yapar ve daha hoş bir görüntü oluşmasını sağlar. Peki ya doğal olarak kirpikler nasıl uzatılır?

Kirpikleri Doğal Olarak Uzatmanın Yolları Nelerdir? Kirpiklerimizi beslemek ve uzatmak için neler yapabiliriz, daha canlı ve uzun kirpiklere nasıl sahip olabiliriz, gibi sorular genellikler kadınların cevaplarını merak ettiği bakım konularından birisidir. Kirpikler bir makyaj malzemesi ürünü olan rimel kullanılarak daha canlı ve uzun gösterilebilir. Fakat bu geçici olarak kirpiklerin uzun ve gür görünmesine yarar. Aynı zamanda kirpikleri uzun göstermek için takma kirpik yöntemi de çoğu kadın tarafından tercih edilir. Fakat bu da geçici bir durum olacağından, kirpiklerin en sahici şekilde nasıl uzatılabileceği merak konusu.

Kirpiklerinizi Doğal Olarak Uzatmak İçin Önerilen Tarifler

Kimyasal ürünlerin kirpiklere zarar verme olasılığı yüksektir. Bu nedenle kullanılan kimyasal ürünler, zamanla kirpiklerin yıpranmasına ve azalmasına sebep olabilir. En iyi yöntem, doğal bir tarifle kirpiklerinizin beslenmesine ve uzamasına yardımcı olmaktır.  Güzellik salonlarına gitmeden ve pahalı ürünler edinmeden evde hazırlayacağınız bir karışımla kirpik bakımı yapmaya ne dersiniz?

Kirpikleri doğal olarak uzatmak ve beslemek için bitkilerden elde edilen doğal yağlar oldukça faydalı. Badem yağı, jojoba yağı, hindistan cevizi yağı, kuşburnu yağı ve hint yağı bunlardan bazıları. Bu yağlar, bir pamuklu çubuk ya da eski bir maskara yardımıyla kirpiklerin diplerinden uçlarına doğru uygulanıp, bir gece kirpiklerde bekletildiğinde oldukça etkilidir. Kirpiklerinizin uzamasına yardımcı olacağı kadar aynı zamanda güçlenmesine de faydalı oluyor. Bu yağların sık sık kullanılmasında bir sakınca da yok. Düzenli kullanımda kirpiklerinizdeki canlandığını ve gürleştiğini görebileceksiniz. Kirpiklerinizin uzamasında en etkili olabilecek yağlar;

Badem Yağı

Badem yağı, E vitamini açısından çok zengindir. E vitamini kıl köklerini besler ve gürleştirir. Birkaç damla badem yağını bir pamuklu çubuğa dökerek, kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Bir gece boyunca bekleterek etkili sonuç elde edebilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağının antibakteriyel bir özelliği vardır. Kirpikleri uzatmak için faydalı olduğu kadar göz kapaklarınızda oluşabilecek herhangi bir enfeksiyonu da önler. 2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağını ister sade, ister 1-2 damla lavanta yağı ile karıştırarak uygulayabilirsiniz. Bu işlemi bir, bir buçuk ay tekrarladıktan sonra kirpiklerinizdeki değişimi gözle görülür bir şekilde fark edeceksiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu