Güzellik

Kırışıklarınızın Artmasına Sebep Olan 6 Besin

Kırışıklarınızın artmasına sebep olan 6 besin hakkında bilmeniz gereken her şeyi sizler için araştırdık. Her zaman güzel görünmek isteyenlerin bilmesi gereken tüm detaylar makalemizde yer almaktadır.

Kırışıklarınızın artmasına sebep olan 6 besin hakkında detaylı bilgi alınması istenmeyen sorunların önüne geçilmesinde çok daha önemli bir yere sahip olmaktadır. Bundan dolayı cildinizin kırışıklarının çoğalmaması için bu besin maddeleri hakkında detaylı olarak bilgiye sahip olunması gerekir İşte bu besin maddeleri şunlardır;

1 – Şeker

Şeker kollajene zarar veren AGE’lerin meydana gelmesini arttırmaktadır Kollajen lifleri cildin yapısını korumaya yardımcı olması adına birbirine bağlı kalması gerekir. Şeker kollajen lifleri arasında yer alan bağlantıya zarar verir ve bu kollajen lifleri güneşten gelen tüm UV ışınlarına maruz kalınması çok daha kötü etkilenmektedir ve çok daha fazla kollajen parçalanır. Bundan dolayı ciltte daha fazla kırışıklıklar oluşmaktadır.

2 – Karbonhidrat

Sindirim yapılması halinde karbonhidratlar saf şekere bölünmektedir ve bu şeker bilindiği gibi AGE meydana gelmesine neden olmaktadır. Ancak bütün karbonhidratlar bu şekilde olmaz. Meyve ve sebzeler birer karbonhidrat olup aslında kırışıklıkları önlemek için besleyici özelliğe sahip olmaktadır. Cilt kırışıklıklarını önlemek için karbonhidrat içeren yiyeceklerden uzak durulması gerekir.

3 – Margarin

Daha az doymuş yağ içeren margarinler vücuda çok fazla zarar vermektedir. pek çok hastalıklara neden olan margarinler cilde zarar verirken kuru ve mat görünmesine neden olmaktadır.

4 – Süt Ürünleri

Süt ve süt ürünlerinin sağlık bakımından çok daha faydalı olduğunu bilmeyen yoktur. İçeriğinde yer alan kalsiyum kemikler bakımından çok daha fazla önemli olsa da içinde bulunan laktoz AGE oluşumuna neden olmaktadır. Bu durum cildin erken yaşlanmasına neden olur.

5 – Kırımızı Et

Kırmızı et tüketimi vücut içine giren protein oranı çok daha önemli olmaktadır. Ancak çok pişmiş ya da işlenmiş olan etler vücut içinde yer alan sağlıklı hücrelere zarar vermektedir. bu durum yaşlanmayı hızlandırır.

6 – Alkol

Alkol tüketiminde cildin yaşlanmasını hızlandırır. İnsan sağlığında son derece büyük zararları bulunan ve çeşitli hastalıkların davetçisi olan alkol cildin yaşlı görünmesine neden olmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu