Teknoloji

Facebook mu? Twitter mı? Karşılaştırmalı Anlatım

Teknolojinin hızlı gelişimi ile birlikte artık çok daha yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanan internet, insanların bulundukları her alanda kendisini en etkin şekilde gösteriyor. Özellikle de son yıllardaki akıllı cihaz teknolojisindeki hızlı gelişim ile birlikte insanların gittikleri her yere interneti de taşıyabilme ve son derece kolay bir şekilde erişim sağlayabilmesi internetin, günlük yaşamın vazgeçilemez parçalarından birisi olmasına neden oluyor.

 

Facebook mu? Twitter mı? Karşılaştırmalı Anlatım
Facebook mu? Twitter mı? Karşılaştırmalı Anlatım

İnternet kullanımındaki bu durumda özellikle Facebook ve Twitter gibi sosyal ağların daha yoğun şekilde kullanılmasına neden oluyor. Ancak bu durumda da internet kullanıcılarının karşısına Facebook ve Twitter gibi iki tane dünyanın en büyük sosyal ağ seçim ayrımı çıkıyor. Bu iki sosyal ağ arasında seçim yaparken bazı farklılıklar, benzerlilikler, artılar ve eksiler sonucun belirlenmesinde son derece etkili oluyor.

Facebook ve Twitter Arasında Farklar

Bu nedenle gerçekleştirilen karşılaştırmaya göre üye sayısı oranlarında karşılaştırma yapılması halinde Facebook’ un oldukça ezici bir üstünlük ile öne çıktığı görülürken, sadık ve aktif kullanıcı bazında yapılan değerlendirmede Twitter büyük bir fark ile öne çıkıyor. Facebook ve Twitter arasında kullanım deneyimi ve kalitesi açısından iki dev sosyal ağ arasında gerçekleştirilecek değerlendirmede pek fazla göze çarpan bir fark bulunmuyor.

 

Facebook mu? Twitter mı? Karşılaştırmalı Anlatım
Facebook mu? Twitter mı? Karşılaştırmalı Anlatım

Her iki sosyal ağında mobil uygulamaları, başarılı bir arama servisi ve basit kullanım tarzları iler birbirleri arasında pek bir kullanım deneyimi açısından fark bulunmuyor. Ancak gerçek bir sosyal çevre istendiğinde Twitter aktif kullanıcısı ve geniş yönleri ile daha fazla öne çıkıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu