Yaşam

Evde Doğal Antibiyotik Yapımı

 

Enfeksiyonu ortadan kaldırmada antibiyotik kullanımı oldukça önemlidir. Bu sayede hastalıkların vücutta bıraktığı enfeksiyonlar da ortadan kalkar. Her hastalığın tedavisinde antibiyotikler ciddi etki sağlar. Ancak günümüzde uzmanlar tarafından antibiyotik kullanımına bir sınırlama getirilmek istenir. Bunun nedeni ilaçların yan etkileridir.

Her ilacın bir yan etkisi bulunur. Bu yan etki sonucunda ise antibiyotik kullanmak artık insanların istemediği bir durumdur. Bu nedenle de herkes alternatif yöntem arayışı içerisine girmiştir. Uzmanlar paylaştığı tarif ile evde kolay bir şekilde hazırlanabilen antibiyotiğin, nasıl yapılacağını göstermiştir. İnsanlar da bu tarifler sayesinde hem enfeksiyonlardan kurtulmayı sağlamıştır. Hem de ilacın yan etkilerinden zarar görmemiştir.

Evde Doğal Antibiyotik İçin Gerekli Malzemeler

Antibiyotik hazırlamanın pek çok yolu bulunur. Siz de tarifleri inceleyerek, istediğiniz tarifi oluşturabilirsiniz. Bunun için gerekli malzemeler şu şekildedir:

  • Kara turp
  • Kök zencefil
  • Limon suyu
  • Dut pekmezi

Evde antibiyotik yapmanın ilk yolu için 1 adet kara turp, yarım kök zencefil, yarım limon suyu ve 1 çay bardağı meyve sıkacağında sıkılarak karıştırılır. Bu karışım sonucunda da elde edilen ilaç, şişelere konulur. Evde antibiyotik hazırlama bu yöntem ile oldukça kolay bir hale dönüşür.  İhtiyaç duyduğunuzda bir kaşık ilaçtan içerek gerekli korunmaya sahip olabilirsiniz.

Evde Doğal Antibiyotiğin Hazırlanışı

Antibiyotik hazırlamanın bir diğer yolu da 1 litre su, bir baş sarımsak ve 1 adet limon kullanarak yapılır. 1 litre su öncelikle kaynatılır. Daha sonra ise cam bir kavanoza alınan su soğumaya bırakılır. Soğuyan suyun içerisine sarımsak eklenir. Evde doğal antibiyotik hazırlayacağınız bu tarife göre limonun sirkeli suda beklemesi daha iyi olacaktır. Bir süre kapalı alanda bekletilen karışımı artık doğal antibiyotik olarak kullanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu