Güzellik

Elleriniz Göz Önünde Olsun: Hızlı Tırnak Uzatmanın 3 Yolu 

 

 

Elleriniz Göz Önünde Olsun: Hızlı Tırnak Uzatmanın 3 Yolu! Hızlı tırnak uzatmanın yolları, tırnak kırılması problemi yaşayanların ve sağlıklı, çabuk uzayan tırnaklara sahip olmak isteyen kadınların merak ettiği bir konudur. Tırnak uzamasını veya uzamamasını etkileyen birçok faktör vardır. Birçok alışkanlığımız tırnaklarımızın sağlığını ve uzamasını etkilemektedir. Kötü alışkanlıklarımız ise tırnak uzamasının önüne geçmektedir. Peki, hızlı tırnak uzatmanın yolları nelerdir? Kadınların aksesuarı olduğunu söyleyebileceğimiz tırnakların hızlı uzaması için birkaç yöntem mevcuttur.

Hızlı tırnak uzatma, oldukça basit yöntemler ile gerçekleştirilebilir. Fakat bu yöntemlerin yanında beslenme düzenine dikkat etmek ve tırnak yeme alışkanlığınızdan kurtulmanız gerekir. Özellikle beslenme düzeni tırnak sağlığında oldukça etkilidir. Eğer sağlıklı beslenirseniz bu tırnaklarınıza da yansıyacaktır.

Hızlı Tırnak Uzatma Yolları

Evde uygulanan birkaç yöntem ile uzun tırnaklara sahip olmak mümkün. İşte sizin için hazırladığımız evde hızlı tırnak uzatma yolları…

1)E Vitamini Kullanmak

E vitamini saç ve tırnak uzaması konusunda oldukça etkili bir vitamindir. Bu vitaminleri eczanelerden kapsül şeklinde satın almak mümkündür. Satın aldıktan sonra bu vitaminleri el kremlerinizin ya da yağlarınızın içine ekleyip karıştırmalısınız. Bu şekilde günlük el kremi olarak kullanabilirsiniz. Fakat çok fazla el kremi kullanmak tırnakları yumuşatmaktadır. Bu yumuşama da tırnakların kırılmasına sebep olur bu sebeple kullanım miktarınıza dikkat etmelisiniz.

2) Zeytinyağı ve Limon Kürü

Evde kolayca hazırlayabileceğiniz bu kür tırnaklarınıza oldukça iyi gelecektir. Hazırlanışında ise tek yapmanız gereken az miktarda zeytinyağını ve limon suyunu bir kap içerisinde karıştırmaktır. Bu karışımı elde ettikten sonra tırnaklarınıza sürmeniz yeterlidir. Bu uygulamayı haftada bir veya iki kez yapmanız doğru olacaktır.

3) Tırnak Sertleştirici Oje Kullanmak

Tırnak uzatma için diğer bir etkili yol tırnak sertleştirici oje kullanmaktır. Tırnak sertleştirici ojeler tırnak kırılmasının önüne geçtiği için tırnakların uzamasına yardımcı olmaktadır. Hızlı tırnak uzatmak istediğiniz dönemlerde normal tırnağınıza hava aldırmayan ojeler kullanmak yerine bu ojeleri kullanmak daha doğrudur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu