Teknoloji

Duracell Devasa Güç Kaynağını Tanıttı

Elektrik olmayan ortamlarda elektrik ihtiyacını gidermek için devasa özelliklere sahip Duracell güç kaynağı tanıtıldı. Duracell tarafından tanıtılan bu devasa güç kaynağı iPhone X cep telefonuna tam 48 kere şarj edebilme özelliğine sahip.

2018 yılına girdiğimiz bugünlerde birçok firmanın yeni teknolojilerini ve ürünlerini tanıttığını görmekteyiz. Duracell de geliştirmiş olduğu devasa pil ile birçok kişinin ilgisini çekmeyi başardı. Normalde birkaç kere cep telefonlarını şarj edebilen güç kaynaklarının aksine Duracell geliştirmiş olduğu jeneratör yapısına sahip pil sayesinde iPhone X cep telefonu 48 kere şarj edilebiliyor. 660 Wh güç sunma özelliğine sahip olan Duracell jeneratör elektrik kesintisi yaşanması halinde bir evdeki temel cihazları çalıştırmaya yarayacak derecede güç kaynağı özelliği taşıyor.

Duracell Güç Kaynağı Vazgeçilmeziniz olacak

Kamp gibi sportif faaliyetlerde elektriğin olmadığı doğal ortamlarda Duracell tarafından üretilen bu pil mutlaka işinizi görecek. Piyasaya çıkması ile başta kamp gezileri olmak üzere birçok yerde mutlaka tercih edilecek bir ürün olan Duracell güç kaynağı 500 dolar civarı bir fiyatta piyasaya sürülecek. Ürünün ön tarafında bulunan USB bağlantı noktaları ile cep telefonu ve tablet gibi birçok elektronik cihazı şarj edebilmenin yanı sıra 4 adet standart AC çıkışı ile diğer elektrikli cihazlara da  güç kaynağı sağlanabilmektedir.

Ülkemizde henüz bulunmayan bu ürün ülkemize gelmesi halinde bu güç kaynağının sahip olduğu çıkışlar mutlaka ülkemize uygun olarak dizayn edilecektir. Duracell tarafından üretilen jeneratör içindeki güç tamamen bittiğinde cihazı sıfırdan şarj etmek için 10 saat yeterli.

Diğer taraftan hatırlatmak gerekiyor; Eğer bir taşıtınız yoksa jeneratör taşımak oldukça zor. Çünkü Duracell jeneratör sahip olduğu yedek güç kaynağı kurşun asit batarya olduğu için oldukça ağır ve uzun yolculuklarda taşınması bir o kadar zor. Buna rağmen güç kaynağının sağlayacağı avantajlar ise oldukça fazla.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu