Sağlık

Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

En çekilmez ağrıların başında gelen diş ağrısı geçirmek için birçok yöntem bulunmaktadır. Fakat bu yöntemler arasında doğal olanları tercih etmeniz sağlığınız açısından herhangi bir sorun gelmemesi için oldukça önemlidir. Diş ağrıları genellikle yemek yedikten sonra daha fazla şiddetlenir bu nedenle yemekten bir süre önce seçmiş olduğunuz yöntem uygulanmalıdır. Diş ağrısı şiddeti arttıkça başka bölgelerde de ağrı hissedebilirsiniz. Diş ağrısını geçirmenin başlıca yolları şu şekildedir;

  • Ağrıyan bölgeye buz uygulamak,
  • Tuzlu su ile gargara yapmak,
  • Üzüm sirkesi ile gargara yapmak,
  • Oksijenli su ile gargara yapmak,
  • Karanfil veya karanfil yağını ağrı olan bölgeye uygulamak,
  • Karbonatlı su ile ağzı yıkamak,

Halk arasında diş ağrısını gidermek için sıkça kullanılan yöntemler bu şekildedir.

Diş Ağrısını Giderme Yolları

Diş ağrısı birçok kişinin başına gelen en kötü ağrılar arasında yer almaktadır. Bu nedenle diş ağrısını gidermek için halk arasında birçok yöntem bulunmuştur. Fakat sağlık açısından başka bir sorun yaşamamak için diş ağrısı meydana geldiği zaman bir hekime başvurmanız gerekmektedir. Bunun dışında diş ağrısını giderme yolları arasında karanfil kullanımı yaygın olarak kullanılmaktadır. Karanfil dişleri uyuşturmada başarılı olduğundan dolayı arıyı hafifleterek biraz rahatlamanızı sağlamaktadır. Tuzlu su ile gargara yapmak da en etkili yöntemler arasında yer almaktadır.

Diş Ağrısının Vücuda Etkisi

Diş ağrısı şiddetlendiği zaman vücudun bazı bölgelerinde de etkileri görülmektedir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için diş ağrısını geçirme yöntemlerine başvurulmalıdır. Sarımsakla ağrı olan bölgeye tampon yapmakta en etkili yöntemler arasında yer almaktadır. İltihap almakta oldukça başarı olan sarımsak diş ağrısını giderme için birçok kişi tarafından sıkça kullanılmaktadır. Ağız ve diş bakımına dikkat etmeniz ileride diş ağrısı problemi yaşamamanız için oldukça önemlidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu